bugün

bir vega şarkısı..

yastığına senin sarılıp kokunla uyumuşum
üstüm açık kalmış, üşürken sabah olmuş
"uyan" dedi bir ses, "uyan,o burada"
uyandım, aradım, bulamadım

suçum neydi?
neden böyle oldu?

bu sabah bir umut var içimde;
nasıl olsa geri gelirsin diye
her şey yerli yerinde yine
bu sabahların bir anlamı olmalı

koltuğuna senin kıvrılıp, hayalinle uyumuşum
camlar açık kalmış, ürperirken sabah olmuş
"uyan" dedi bir ses, "uyan,o burada"
uyandım, aradım, bulamadım
"
her boktan bir anlam çıkarmaya yeltenen zihniyetin şarkısı.
(bkz: vega)
çok hoş bir vega şarkısı. Depresyonluk bir havası vardır.
tatlı sert isimli albümlerinde yer alan cıkıs sarkısıdır veganın.
bana hep nedense şunu hatırlatıyor; güne nasıl başlarsan öyle gider. umudu sen kazanır veya kaybedersin.*
deniz'in bu şarkıyı uzata uzata söylemesi kadar hoşuma giden ikinci bir şarkı yok.
geri gelmiceni bile bile 100 defa 1000 defa dinleten vega şarkısı.
belki gelir ümidiyle ondan arda kalan hiçbirşeyi değiştirmeyenlerin, gelmeyeceğini bilse de sonuna kadar bekleyenlerin şarkısı
hiç kimse gitmemiş olsa bile insanda terk edilmişlik hissi uyandıran, çok depresif,çok acı dolu, çok umutsuz çok çok çok...vega şarkısı
okulda sabah kaldırmak için calınan sarkı...**
bikip usanmadigim, muhtemelen usanmayacagim nadide sarkilardan.
karmasik duygulara gark edip, oylece birakip gidiyor. suclu bi sarki.
ayçekirdeği tarlasında çekilen klibinde akasya aslıtürkmen'in acaip güzel göründüğü vega şarkısı.
sanırım olağanüstü geçirilen gecelerden sonra söylencek bir cümle.
umutsuz organizmanın ota boka umutlanmasını anlatan vega şarkısıdır... mükemmeldir...
Hergün doğan bir güneş olduğu için ve hergün periyodik olarak tekrarlandığı için söylenen bir cümle.
bu sabahların artık daha fazla anlamı var çünkü hayatım da belirsizlik olmandan sıyrılıp, sadece kendime dönüyorum dedirten güzelim vegaşarkısıdır...
üzerinden onca sene geçmesine rağmen, hala üstüste 10 kere dinleyebildiğim tek şarkı, söz-müzik-şarkıcı triosunun en mükemmel birleşimi. her duygunun bir rengi var derler ya, öfke kırmızı, hüzün mavi gibi, o açıdan bakarsak bu şarkı bembeyaz bir şarkı... her renk var içinde...
"suçum neydi? / neden böyle oldu?"bu iki cümle ancak bu kadar içten ve yerinde söylenebilir.çok güzel bir şarkı.
mükemmel sözler, nefis bir melodi, harika bir vokal. tek kelimeyle muhteşem bir vega şarkısı.
mükemmel bir vega şarkısı. solistin sesini çok güzel kullandığı bir şarkı.

amaaaa, bu lanet sabahların hiç bir anlamı yok benim için, yok yok yok!!!! her sabah manasız yeni bir güne başlamak, çok saçma.
(bkz: yaşamak bir sanattır)*
(bkz: çağrıştı anasını satayım)
(bkz: yaşamak bir sanattır)
vega dinleme sebeplerinden biri olan şarkı.
(bkz: her gece mi bu uykusuzluk)