1. 1.
    akp istanbul milletvekili metin külünkün yaptığı açıklama tam olarak şöyle: ""tedbir almazsak bu milletin
    evlatlarını bekleyen tehlike; kur’an
    ’sız islam, peygamber’siz kur'an, daha
    ötesini söylüyorum; allah'ın yer
    yüzünde hiçbir şeye
    karışmayacaklarını iddia ettikleri
    deizm. tehlikeyi fark etmezsek çok
    değil, 15 yıl sonra bambaşka tehlikeyle
    karşı karşıya geleceğiz."
    hahaha korkmayın kudurun diyorum ben de.
    edit: açıklamayı ilk ekşide gördüm o yüzden oradaki başlığın aynısını açtım.
    e2: deizmin yaygınlaşmasının bizzat kendimden ve çevremden bir gerçek olduğunu biliyorum ama bunu bahane ederek dinci baskıyı artırmak için kendi kitlelerinin saflarını sıklaştırmaya çalıştıkları konusunda hemfikirim. oyunları tutmayacak ama. biz de mal değiliz birbirimize kenetlenelim!
    7 -9 ... napakyanii
  2. 2.
    Yerinde bir tespit islam eğer içindeki gerçek dışı ritüellerden kurallardan kurtulmadıkça insanlar giderek islamdan soğuyacaktır.
    6 -8 ... masper
  3. 3.
    Hmm neden ki acaba. Bu kadar pislik, irin akan ağızlarınızdan, fikirlerinizden sonra ne bekliyordunuz ki Metin efendi. Valla siz Müslümansanız ben değilim Diyen insanların çoğalması mı bunu söyletti sana. Ağababanızdan en alttakinize kadar bi aynaya bakın bakalım, ne göreceksiniz. (bkz: imam hatipler kapatılsın).
    5 -3 ... pancake
  4. 4.
    bence diyanet işleri başkanlığını bekleyen tehlikedir deizm. yıllık 5 milyar liralık cukka pardon bütçeden bahsediyoruz.
    8 -3 ... kafam bir milyon
  5. 5.
    lan biz dini her şeyin önünde kullandık. insanları deizme yaptıklarımızla biz sürükledik diyen yok şimdi kalkmış bize martaval okuyorlar.
    6 -1 ... veritas omnia vincit
  6. 6.
    bir müslüman olarak şunu söyleyeyim o halde.

deizm bir tehlike değildir. deizm sizin gibi din tüccarlarindan kurtulmak için gençliğin tek çıkış yoludur.
    4 -4 ... ruh okuzu
  7. 7.
    Deizmi falan bahane edip dini ağırlıklı eğitim verebilir bunlar ilkokul ve liselerde.

At fava bekle.
    3 -1 ... hubel
  8. 8.
    vay be ne büyük tehlike...

tehlike insanların bir şeye inanıp inanmaması değildir, toplum düzenini bozmayan, kaos oluşturmayan tüm bireysel tercihler insan hakkıdır.

asıl tehlike deizm, ateizm, hristiyanlık, islam falan değil. asıl tehlike oturmuş toplum kanunlarının yok sayılması, ahlaksızlaşma ve aile hayatının yok olmasıdır.
    4 ... ateistvaiz
  9. 9.
    efil efil kuduran ümmetçi ve arap sevici bir milletvekili zırvası.

en yakın zamandan deizm'den ateizm'e geçmeleri dileği ile.
    4 -3 ... kivilive
  10. 10.
    iradeler hür ve cehennem var oldukça hicbir şey teklikede değildir. Her nefis bir gün ölümü tadacak ve amellerinizle hükmedileceksiniz. Allah hüküm verenlerin en hayırlısıdır.
    3 ... pembe sirine