bugün

şu sonuçlardan sonra açıkça görülmüştür ki; bu halka her şey müstehaktır. üç kuruşa, beş oduna, iki torba mercimeğe götünü satanların anayasası hepinize hayırlı olsun.
(bkz: beni oynat diye ellerini uzatan kukla)
buzdolabına, mercimeğe, oduna, kömüre ruhunu satan milletin egemenliğinden mi bashediyordunuz? ben öyle milletin ta amına koyayım.
chp iktidar olsun o zaman ne müstehakmış hep beraber göreceğiz denilesisir.
yazar burada duygularımın sözcülüğünü yapmış.
ilginç bir yaklaşım.
seçmeniyle, seçileniyle, genciyle, yaşlısıyla el birliği ile hazırlanmış olan bugünlere imza atan bu millete her türlü ceza ve bela müstehaktır.

bu topraklardan, sevgi, kanaat duygusu ve tevazu buhar olmuştur.
toplanın hele bir hikaye anlatacağım.
bir zamanlar deli mustafa olarak anılan bir adam varmış ve birgün talih kuşu onun başına konarsa neler yapacağından anlatır dururmuş. gün gelmiş hükümdar ölmüş ve meydana toplanıp talih kuşunu salmışlar.
kuş gelip deli mustafaya konmuş. etraftakiler önceden onun ağzından duydukları vaatleri hatırlayıp itiraz etmişler ve çoğunlukça kabul görmüş. bu olay iki kere daha tekrar edince vardır bir hikmeti deyip kabul etmişler durumu.
bizim delim başlamış vaatleri gerçekleştirmeye. tüm vergiler iki katına çıkmış. saçma sapan yasaklar kol gezmeye başlamış. en son bizim deli mezarlığın yanından geçerken: bu ölülerin dirilerinin ne faydası oldu ki ölüsünün olsun. ölüleri bundan böyle dik gömün yer kaplamasın. demiş.
artık dayanamayan halk kelle korkusuyla deliye gidemeyince hocasına gitmişler. hocam bu bizi dinlemiyor. sen git söyle seni belki dinler demişler. şikayetleri dinleyen hoca ümitsizce gidip durumu söylemiş bizim deliye.
aldığı karşılık ise: bu millete ne yapsan müstehak hocam. baksanıza ne yapsam sesleri çıkmıyor. yüklen yüklenebildiğin kadar. demiş.
bu hikayeyi babam yıllar önce anlattı. bu devir bana hiç de uzak gözükmüyor. sizde durum nasıl bilmem.
https://www.uludagsozluk.com/e/37743615/
bu entyi girerken aklıma geldi anlatayım dedim.
adamlar açlıktan ölecekler yakında, ama cehaletlerinden ve ahlaksızlıklarından dolayı hala birilerini yalama ve rant sağlama peşindeler.

bence de müstehak.

keşke biraz beyninizi kullanıp ahlaklı olsaydınız o zaman her şey çok daha iyi olurdu.
Yapılan yanlışları '' ama öbürleri daha yanlış, Bizim yanlışımız daha doğru'' diyen millete olacak müstehaklık durumudur.
Müstehak gerçekten. Bu saatten sonra hayat şartlarından şikayet edip fakir edebiyatı yapan tipler kendi boklarında boğulur inşallah. Hatta meclis binası önüne gelip "açım, iş verin bana" diyip benzin döksünler üstlerine.
Siz hangi milletten?
Biz koyun yemiyoz ot yiyoz ot.
güncel Önemli Başlıklar