bugün

Fazla çukur izleyen ergenlerin uydurmasıdır. Devletin polisi bu asayiş için her yere girer. Evet.
(bkz: harlem)
Polisin giremeyeceği mahalle yoktur. Girip uğraşmak istemediği mahalleler vardır. Girseler iş çıkacak kendilerine çünkü.
Genelde sonları tepe ile biten mahallelerdir.
Bizim mahallenin diğer yarısı için geçerli bu söz. Çok şükür bizim bulunmadigimiz diğer yarısı. Hayır isterse o polis girer de ezer geçer de. Neyse Bir şey diyeceğim sonra hiç değilken ırkçı ben olacağım. Tiksindiren tavırda insanların olduğu bölgedir.
Olum o bir tanımlama lan.
Yani teşbih , abartma , ne dersen de.
Edebiyat dersine giren hocanın kaynanasına küfür ettirme.
90lı yıllardan beri kurulan cümleler... gazi mahallesine polis bile giremez... Tarlabaşı’na polis bile giremez hürriyet mahallesine polis bile giremez vs... vasat oturan halkın hırsız katil torbacı olan yerleşim yerler için söylenmiş yerler.
güvenlik açığı olan mahalledir. yani polis giremediğinden değil de göz ardı ettiği içindir de diyebiliriz. yok değildir ne yazık ki.
en son gazi mahallesine giremez diyorlardı, asker zırhlılarla girmişti 90'larda. bi ara yine çin çin için aynı söz söyleniyordu, analarını ağlattılar. doğudaki suruç falan var bir de, sonuç ortada.
Bizim mahalledir. Mahallede herkes emekli amca teyze aq akşam 8'den sonra ses bile olmuyor polis buraya girip napsın.
Eskiden bizim mahalle olduğunu düşünürdüm. 2014-15 yılından sonra yol geçen hanına döndü mahalle. Tepemizden helikopter uçurup şafak operasyonları yaptılar, çatıdan çatıya atlayıp terörist kovaladılar (bkz: dhkp-c) şimdi allahın günü mahallede turluyorlar.
O mahallelere gerektiğinde polis öyle bi girer ki. Dersiniz bu polis mi tsk mı.
Tamamen Bitti o işler artık, bitti... Eskidendi o mevzular, çok eskiden... Polisin giremediği tek 1 mahalle dahi yok artık... Kaldı polis, bekçi dahi girebiliyor her yere...
Kore mahallesi.
Bir ara “Adana hürriyet mahallesi” idi.

20 sene önce falan...

Yani girebilmek için baya savaşa gider gibi
Hazırlanıp giriliyordu.
benim mahallem kiremithane.

adana kiremithane yavuzlar bizik,
çıktığım bu sokaklarda suratlar çizik,
yok burda zengin ve lüx arabalar
akşam 6 olunca iner burada darabalar.
eskidendi o işler. şimdi 2 otobüs çevik kuvvete bakıyor.
Manisa Kırkağaç / Hıdırağa Mahallesi
Polisi bile soyarlar adamalar.
güncel Önemli Başlıklar