bugün

dünya senin Çocuğunu napsın? biraz anan baban torun sevinci yaşasın, ailende güÇlü bi bağ oluşturacak ufak bi haylaz dolaşsın dursun evde.
sadece sonuc olarak algılanıp olumsuz elestirilmemesi gereken cümledir. sebepler arasından bizim de yaptıklarımızı tespit edip bu hatalardan vazgecerek daha temiz bir dünya icin tek kisi de olsak bir adım atmalıyız. dünya belki kirli kalacak ama bizim dünyamız temizlenecek.
Kendisine gelecek açısından refah bir yaşam saglanamıcaksa en azından bir süre ertelenmesi gerekir, 20'li yaşların başında çocuk yapıp çok şirin, sevimli eve huzur getircek şeklinde bakanlara o öyle degil işte diyorum.
Herkes kapısının önünü temizlese o kadar da pis olmayacak olan dünyaya bir evlat bahşetmektir.
her ne kadar biraz küçümsenen, hor görülen, alaycı yaklaşılan bir söz olsa da ciddi ciddi iş bu noktaya doğru gidiyor, çok hızlı şekilde hemde.
bir kalıp sabun işini görür mü? şeklinde cevap verilir.
koca bulamadım doğuramıyorum demiyor da. dinyayaçıcıkgetirmekistimiyırım. yersen.
dünyayı kirletmeden önce düşünecektin onu yelloz, diyebilirler adama.
o zaman çocuğu gora'da dünyaya getir ordan tekrar dünya'ya getir. *
hijyen takıntısı olan kişinin söylemi. dediğini yaparsa isabetli olur. yoksa o çocuğu kabus bir çocukluk bekliyor demektir.
görsel
annemin o da evlenicek çoluk çocuğa karışıcak dediği zaman yanıt olarak söylediğim cümledir. ortam da büyük sessizliğe neden olur.
çocuk doğurmaktan korkuyorum, bakması zor düşüncesinde olan kişinin uydurduğu bahanedir.
5er Beşer programının bir skeçine konu olan söz.
(bkz: klişe sözler)
(bkz: kirlenmek güzeldir)
fikri sağlıklı, düşünceli, hür, kendine ve çevreye saygılı, vicdan sahibi bir çocuk yetiştirmeyi seçip, toplum düzenine katkıda bulunmak yerine kolaya kaçmaktır.
çocuk yapmak kolay, dünyaya getirmek ve ondan bir birey yaratmak zordur, ben bu konuda kendime güvenmiyorum, gibi bir parantez içi açıklaması gerektiren hatun söylemi.
tek sorun buysa sadece bahanedir efendim.
bunu bana gemma atkinson desin, yarın elimde viledayla dünyayı silmeye başlamazsam en adi insan oğluyum. *
açılımı: daha çok gencim kendime önem vermek istiyorum ve küçük bir velet için bütün güzelliğimden, diri vücudumdan feragat edemem. çok istiyosan tıpın gelişmesini bekle ve sen doğur o da olmadı konserve bebek alalım ama sürekli viyaklayan bir velet çıkarmak için oaramı buramı şişirip 20 kilo alıp, kemiklerimi yerinden oynatıp, 24 dikiş yemeye götüm yok demek...
(bkz: durma salak salak eline vileda al)
(bkz: dunyayi vileda ile temizlemek)
evlenmemiş kızların rahatlıkla söyleyebileceği bir sözdür.
fakat standart bir türk ailesi düşünüldüğünda, evlendikten sonra sanki çocuk sizin ve eşinizin çocuğu olmayacakmış gibi, her bir yönden bu konuda taarruza uğrarsınız.
iki ucu * değnektir.
prezervatif var, doğum kontrol hapı var, sen rahat ol aşkım diyerek kontra yapılabilir.
bahadır baruter'in karikatürlerinde sıklıkla görülen espiri.*

(karı-koca dolu çöp tekenekesinin yanındadır)

+ bu kirli dünyaya çocuk getirmek istemiyorum.
- yarın belediye cillop gibi yapar buraları, merak etme sen.*
- bu kirli dünyaya çocuk getirmek istemiyorum
- hayır! ben, gelmiyorum
güncel Önemli Başlıklar