bugün

rte'nin "kız-erkek öğrenci aynı evde kalamaz" çıkışına her devrin insanı mehmet barlas tepkisi.

"muhafazakarlık arkasına devlet gücünü alınca çok tehlikeli oluyor" değerlendirmesi ile de şaşırtmıştır.

örnek verdiği hikaye daha vahim
--- alıntı ---
meşhur bir osmanlı hikayesi var. padişahın çok sersem bir oğlu varmış; padişah olacak ama... padişah da hep korkarmış; bu adam devletin başına geçerse devlet çöker diye... yanına en akıllı adamını katmış, ülkenin uluları, ihtiyarları konuşuyorlar, barış, sulh falan... şehzade de yanlarında onları dinliyor, lalası akıllı adam. şehzade demiş ki "bir ok attım, kebab oldu." ... hepsi dönmüşler, "şehzade ne saçmalıyor." hemen lala anlatmış, demiş ki, "ava çıkmıştı şehzade, bir tavşan geçiyordu, nişan aldı, tavşanı vuramadı. ok kayaya çarptı, kıvılcım çıktı. bütün orman yandı, tavşan da yandı. eğer hedefe iyi nişan almazsanız, hedefi iyi saptamazsanız, doğurduğunuz zarar faydadan daha fazla olur. "ay ne akıllı bir şehzade" demişler, yine konuşmaya başlamışlar. şehzade "bir ok attım çorba oldu" demiş. hemen dönmüşler lalaya, lala "bu kadar zırvaya ben de mani bulamadım" demiş.
--- alıntı ---

hikayedeki padişah malum da mehmet barlas ın lalalığını da öğrenmiş olduk!
http://t24.com.tr/haber/m...asbakani-elestirdi/243380
cematçi - akpkk'lı - hewal erdoğancı internet timlerine derin nefes aldıran beyan...

kırk yılın yağlamacı kaşarı mehmet barlas dahi pes ettiyse bunların yapacağı fazla bir şey yok...

dezenformasyon emekçisi lafım sana; ezdirme kendini... bu sıçılanı sıvamak imkansız.