1. 1.
    Baştan söyleyeyim etçi bir insan değilim. Olaya daha çok çelişkiler yumağında bakıyorum. Geçen senenin verilerine göre Türkiye'de kişi başı kırmızı et tüketimi yıllık 15 kilo civarında.

Sorarım size yılda 15 kilo kırmızı et tüketimine dahil olan kaç kişi var? Tamam ortalama da bunu yükseltenler ne kadar et tüketmektedir?

Yurdum insanı daha çok kurban eti ile yıllık et ihtiyacını karşılar, ayda yılda misafir, eş dost için de bir kilo kıyma için de kırk defa düşünür. Kıyma diyorum zira kıyma olayında da birçok katkı malzemesi bulunabiliyor. Bunun yanında kemikli, sucuk, sosis, salam olayı da eğer ortalamaya dahil ediliyorsa gerçek et tüketimi nerededir?

Türkiye'de toplu yaşam alanlarındaki et tüketimi bunu biraz arttırabilir. Zira okul, yurt, hastane, kışla gibi yerlerde et tüketimi fazla olabilir. Ancak hanelere giren et konusunda bu ortalamaların hâlâ çok aşağıda olduğunu düşünüyorum. Yine yurdum insanı aldığı eti ya birkaç seferde ya da etli yemekler şeklinde kullanarak daha fazla sürede tüketmeye çalışıyor.

Gelelim olayın Başka bir bölümüne et fiyatlarının artması nedeniyle ithal et olayına girildi. Geçen sene 18 milyon kiloya çıkmış. Kaynak isteyenler ilgili kelimelerle aratma yapabilir.

Gelelim Nasrettin Hoca'ya eğer kedi bu eti yediyse kedi nerde, yok eğer kedi eti yemediyse et nerde, ya da bazı kediler daha fazla mı yemektedir?
    ... sessiz geveze
  2. 2.
    etcil olanlar. veganlar yemez bildiğim kadarıylan.

bence ben çok akıllı göründüm şimdi.
    ... liz queen
  3. 3.
    (bkz: 30 milyon turistin gıda fiyatlarına etkisi)
    ... pilotmont 1
  4. 4.
    saçma soru. ülkecek et yemeyi sevdiğimiz dünyaca bilinen bir gerçek.
    ... azbirazmutlugibi