1. 1.
  islam fıkhının otoritelerinden Prof. Karaman, "islam dininin değerlerini ayaklar altına alan gazeteleri evlerinize sokmak, bu tv'leri izlemek haram" dedi.

  ilahiyat Profesörü Hayrettin Karaman, Başbakan Erdoğan'ın medyayı boykot çağrısını, dini platforma taşıyarak şu çağrıyı yaptı: "Kadın vücudu üzerinden para kazanan, kalitesiz ve faydasız diziler yayınlayan, din deyince tüyleri ürperen, her gün dini hareketler, uygulamalar, örgütler ve hizmetler aleyhinde yayın yapan, işi gücü Kur'an Kursları, imam Hatip Okulları, başörtüsü, tarikatlar, din hizmeti için kurulmuş dernekler ve vakıflarla uğraşmak olan, dedektif gibi bunları takip eden, yalan yanlış haberler yapan gazeteleri ve kanalları evlerinize sokmayın, satın alarak ve reklam vererek desteklemeyin; aksi halde manevi sorumluluğunuzun ağır olacağını unutmayın."

  --spoiler--
  http://www.haber7.com/hab...azeteleri-almak-haram.php
  --spoiler--

  haram yada helal kararını verebilen sen misin ulan allahsız.
  12 -3 ... vegetarian butcher
 2. 2.
  ''ey zahit basına eyle ihtiram
  insan ol cihanda bu dunya fani
  ehline helaldir,na ehle haram
  biz okuruz bize yoktur vebali

  aydınlanmak icin okuruz kitap*
  okumazsak oluruz ducar-i azap
  senin aklin ermez bu baska hesap
  matbaada bulduk biz bu kemali'' *

  edip harabi *
  4 ... edip sharabi
 3. 3.
  pek yakında ''bu nefesi almak haram! gidin başka nefes alın!'' şeklinde yapılacak olan açıklamaların habercisi.. ayrıca; size soracaz hafızlar biz hangi gazeteyi alacağımızı?
  1 -1 ... oopps i did it again
 4. 4.
  bu cümleyi sarf edenin kesinlikle dinden çıkmasına neden olacak kelimeler bütünü. zira burada kişi, kur'an'da veya hadislerde belirtilmeyen bir noktayı haram kılıyor, yani allah'ın yetkisini kendinde görüyor, yani allah'a şirk koşuyor. allah'a şirk koşmak dinden çıkmaya sebeptir. ha bu kişi zaten ne kadar islam'a mensuptur? onu da yine ancak allah bilir.
  3 -2 ... tayk
 5. 5.
  " Sana ne lan, haramsa bana haram pis yobaz " dedirten vakit gazetesi baslıgı.
  2 -3 ... almanca sevisen adam
 6. 6.
  (bkz: i see yobaz people)
  2 -1 ... almanca sevisen adam