bugün

bundan sonra bos bakiniz verdiginizde karsilasacaginiz uyari. bos bakiniz cilginligina son verecek sanirim.

edit: devam etme secenegimiz varmis, bos bakiniz cilginligina hicbir sey yapamayacak sanirim.

aylar sonra gelen edit: evet bos bakiniz cilginligina hicbir sey yapamadi.
soyle bir uyari;

http://img201.imageshack....img201/1788/bozbkzfy2.png
gayet güzel bir uygulama takdir ettim böylece "bkz kirliliği" belki biraz azalır belki de bilinçsiz bkz veren insanlar ne yaptıklarını anlarlar keşke biraz daha çarpıcı olsaydı uyarı... misal:

"sil lan o entryi adam gibi bişeyler gir yazar mısın manav mı belli değil a.q"*
yazarin bir hizla verdigi bos bakinizin manasizligini farkettirmeye calisan uyari. ancak "devam etmek icin seciniz" ile sadece farkettirmekle kaliyor ve bunun bir yarari olmaz. bos bakiniz verecek olan adam zaten o entrynin sadece bkz.dan olustugunun bilinci ile giriyordur o entryi, devam etme sansini sunduktan sonra ne anlami kaldi ki. kisacasi devam etme secenegi kaldirilirsa tam süper olacak hede.
dikkate alınırsa iyi bir çözüm olabileceğini düşündüğüm mantıklı bir öneri: (#1166372)
(bkz: sadece bakınızlı entry girdin haberin olsun)
(bkz: hayır bi uyaralım dedik)
(bkz: bizden demesi)
(bkz: diyen gitti)
(bkz: 18 yaşından büyükseniz tıklayınız)
bize bir sey anlatmaya calisan bir uyari da olabilir. buyur istersen devam et, ama sonuclarina katlanirsin babinda. *
(bkz: entrylerimizde bilgi içerikli mamul bulunmamaktadır) -bu mudur mantığı?-
(bkz: devam etmek için seçiniz)
(bkz: sadece bakınızlı entry girmek)
(bkz: bakınız diyoruz bakınız bari)
(bkz: yenilikler geliyor efendim durduramıyoruz)
güzel bir durum. ben bilmiyordum artık bana bildiren bir uyarı var.
(bkz: her şey sözlük için)
gereksiz bir yeniliktir. sadece girdi girme sürecini yavaşlatır.
''server zaten yamuk, buda işimize iş kattı'' dedirten yenilik.
(bkz: bkz)
(bkz: aba altından sopa göstermek)
-durduramıyoruz efendim, çoğalıyorlar, neredeyse sözlük bakınızlardan oluşuyor .
-şöyle yapalım o zaman. bakınız verildiği zaman uyarı mesajı yazalım.
-nasıl bir şey yazsak acaba , bir daha yapma güzelim, desek ya da bu son olsun bak
-biz en iyisi yine devam etmek için tıklayınız diyelim
(bkz: alternatif entry bakınızdan oluşuyor uyarısı)
devam etmek için seçiniz kısmı daha yaratıcı ve seçmemeye özendirici birşey olsa daha yararlı olabilirmiş.örneğin bunu seçen toptur filan.*
(bkz: ve bakınız 45 karakterden uzun)
- bu entry sadece bakinizdan olusuyor....
- kes ulan traşi ekle sunu
- caylaksiniz
- buyur burdan yak

(bkz: mesela yani)
(bkz: zwht)
güzel düşünülmüş bir uygulamadır.

bakınız verecek yazar arkadaşları ikinci bir defa düşünmeye sevkeder. yazmanın sadece bakınız vererek yönlendirme olmadığını biraz da olsa bilgi kırıntısı içermesini sağlamak adına güzel bir düşüncedir.
bak yazar kardeş!
"sadece bkz. dan oluşan entryleri çok tasvip etmiyoruz ama mecburende kabul ediyoruz. sana her defasında bunu sorarak, bu huyundan vazgeçmeni sağlayabileceğimizi umut ediyoruz" mesajı olarak algıladığım hatırlatmadır.

"lütfen hatırlatma artık" dır.
gereksiz bir olaydır. zira entry girerken lüzumsuz bir zaman kaybıdır, üstelik can sıkmaktadır.
yazara da öyle hoş cevap verme hakkı olsundur. diyemiyorsun ki evae sadece bkz'dan olusuyor, bilmeden mi bkz'ladım ya da bir yanlıslık sezersem editleyemeyecek miyim olmadı gammazlanırım.gammazlara da iş gerek...
her seferinde "deme yav valla mı?" tepkisine neden olan zımbırtı.

bırakınız yazsınlar bırakınız bakınız versinler. az bi sakin olunuz allasen.