bugün

1 hafta önce işyerinde bir kadın çalışan kırık olan cam bardağı görmeyip yanlışlıkla başparmağının alt tarafında derin bir kesik açmış. işyerinde hallolacak birşey olmadığı için hastaneye gitmesini önerdim. yalnız gidemeyeceğini söylemiş. müdür arkadaşta benden rica etti. hastaneye götürürken refaakatçi olmam için. durumu biraz ağlamaklı olduğundan kabul ettim. tedavilerini yaptırdık dikiş attılar. daha sonrasında evine bırakıp işyerine döndüm. akşam mesai bittikten sonra gece mesaj geldi whatsapp'tan teşekkür etmiş. nazikçe cevapladım ve bitirdim. günlerdir durmadan yanıma geliyor. mesajlar atıyor. burada çalışan arkadaşlarımdan birine benden hoşlandığını söylemiş. açıkçası ben işyerinde böyle olaylara çok karşıyım, adımın ileride saçma dedikodulara karışmasını istemiyorum. bunu nasıl dile getirebilirim.
Bacım de, gardaşım de. Müdür rica etti de yoksa kan kaybından gebersen bakmazdım de.
Ben ibneyim dee.

Şaka lan şaka ne kaçıyorsun tut elinden yarayı öp bebeğim nasıl oldu barnağın dee.
arkadaşlar, işyerinde herkese abi abla kardeş diye hitap ederim. bu kız da abi diyordu o gün. ama şimdi durumlar karıştı. işyerinde konuşamam. odama sürekli birileri gelir gider. dışarıya çağıramam. kızı tanımıyorum belki buluştuk ettik diyecek. çok çekiniyorum açıkçası.
Korkanın çocuğu olmaz siktir et namın yürüsün takıl kızla.

Sonra fırtına gibi esersin işyerinde.

Bu muz gibi ortaya jeneriklik Bi gol lazım.
Bunu neden bu kadar büyütüyorsun anlamıyorum. az önce girmiş olduğun entryi kıza whatsapdan gönder olsun bitsin.
Numarasını ver ben yapıcı bir dille konuşur hallederim.
biraz rica minnet de olsa yaptığınız insanlık görevi, mağdur kişinin kendisine olan alakanızı duygusallıkla bağdaştırması yanılgısı.... kadınlar zoda kaldıklarında benzeri hatalara çabuk düşerler malesef.

ya iletişimi en az'a indirip o kişiye biraz soğuk yapmak veya yakınlığınızı sadece insani anlamda, işsel olduğunun izahını yapmak, hatta bilikte olduğunuz birinin olduğunu söylemek onun umut bağlamaması gerektiğinin açıkça ifadesi olacaktır.

şu durumda sizin ona soğuk tavır yapmanız bile mesai arkadaşlarınız açısından şahsınızın bi stratejisi olarak da algılanabilir, bunu unutmayın!
Gerçekten çok zor durum karşim. Ama iş yerinde biri sana yürüyebildiğine göre yakışıklısın demektir tüh bu hiç iyi olmadı şimdi sözlük kızlarından mesaj yağcak sana. Keşke bunu öngörebilseydin yazık ettin kendine uğraş dur şimdi.
Hiçbir şekilde olur vermiyorsan çek konuş uzamasın mesele de önünü kes birader her şeyi de sözlük mü öğretecek sana.
Yaralı Parmağını usulca avcunun içine al, öpüyüm de geçsin de.
sözlüğün adresini ver, burada nefesi kuvvetli, tükrüğü kudretli arkadaşlarım var, hepsi de kırık cam bardak kesiğini iyileştirme konusunda diploma sahibidirler. ama günahları boynuna de ve büyük bir çıkmazdan kurtul.
böyle kritik bir anda yapılacak en doğru hareket, kıza başka seçenekleri olduğunu göstermektir.
Adam kız meslekte okumuş, doymuş tabii kızlara.. Yoksa ortalama türk erkeği arayıp sorardı her gün ""nasıl oldun iyileştin mi?" filan diye.
iki alternatifin var;

1. Farazi bir kız arkadaş yarat kendine, iş yerinde herkese kız arkadaşın olduğunu ve çok mutlu olduğunu anlat, sürekli kızdan bahset. ister istemez kulağına gider uzAklaşır.

2. Üzerine gideceksin. Bu tip obsesyon sahibi kadınlar ulaşılmazı ister, imkansız aşkın peşinde koşar. Sen de ona istediğini vermeyeceksin. ilginle boğacaksın. Kısa sürede senden soğur zaten.