1. .
  hala nasıl bu kadar cahil oldukalrını anlayamadığım insan örnekleridir bir çoğunun elinde o kadar petrol kaynağı varken bile bu kadar sefil olmalarını nasıl örnek gösterirler bir türlü anlayamadım anlayamayacağım da. bu konuda olayı abartıp karşılaştırma yapmaya bile gidenler ahmedinejadı yüce insan ilan edip Ahmet Nejdet Sezerle karşılaştıran zihniyetler bile vardır

  işte o haber vakit gazetesi haberi

  iki Ahmet farkı

  BU AHMET NECDET: Halkın inancı ile kavgalı

  1 - Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, hemen her konuda dışa bağımlı olan ülkemizde, hâlâ “irtica tehdidi”nden bahsedip, “milletten kopuk” tavrını sürdürüyor.

  2 - “Anayasa Mahkemesi kararı var” diyerek, milletvekillerine “eşli-eşsiz davetiye” göndermekle meşgul... Oysa, 2 yıl boyunca, “başörtülü” hanımları Köşk’te kabul eden de kendisiydi...

  3 - 80 yıldır hiçbir ülkeyle savaşmamış ve arkasında 600 yıllık bir imparatorluk tecrübesi bulunan Türkiye; dışarıdan aldığı uçak, tank ve topların modernizasyonunu bile, 58 yıllık geçmişi bulunan israil’e yaptırıyor!.. Cumhurbaşkanı Sezer, bunlara hiç kafa yormuyor.

  4 - Bütün dünya ülkeleri “kalkınma” yolunda çabalar harcayıp, “projeler” üretirken; “kendisini Köşk’e kapatan” Sezer, “Gerekirse ibadetler kısıtlanır” diyerek, halkın inançlarıyla olan “kavga”sını sürdürüyor.

  BU DA AHMEDiNEJADS: ömürgecilere karşı savaşıyor

  1 - iran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, nükleer programını tamamlamış bir ülkenin Cumhurbaşkanı olarak; “Biz, artık nükleer gelişimini tamamlamış ülkeler ligindeyiz” diyerek, ülkesi ve halkının başarılarıyla övünüyor.

  2 - Ahmedinejad, “radarlara yakalanmayan füzeler” imal etmiş bir ülkenin başında olması sıfatıyla; daha gelişmiş ve daha fonksiyonel silahlar üretmek için uzmanlarla toplantı üstüne toplantı yapıyor.

  3 - iran, tam 26 yıldır ambargo altında... 8 yıl süreyle Irak’la savaşmak zorunda bırakıldı ve bu savaşta yüzbinlerce insanını kaybetti... Buna rağmen, şu anda “atom bombası” üretiyor.

  4 - iran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, “Biz artık savaş sanayiinde kendine yeten bir ülkeyiz” diyor... Ve iran, “kendi halkıyla” değil, “halkını boğmaya çalışan” emperyalist ülkelerle mücadele ediyor.
  2 ... replikasyon
 2. .
  (bkz: iran ın bilimsel gelişmelerinden alınacak dersler) (#1810939)
  ... pantalassa
 3. .
  söz konusu iran örnek alınacaksa, bu örnek alalım diyenler ve bu işe sevdalılar gidip iran'da 1 ay takılsın! nasıl bir yermiş? her yıl katlanarak artan fahişelikten tutun da esrar ve alkolizmin ne hale getirdiği o zavallı iranlıları bir görün! sırf iran islam cumhuriyeti diye lafta olan ama iran halkı arasında artık gerçekliği kalmamşı ütopyayı ayakta tutacağım diye çırpınan iran yöneticilerinin yılda sadece petrolden kazandığı para olan 50 milyar doları silaha yatırıp halkını açlığa ve sefalete itmiş ve yokuluktan ne yapacağını bilmeyen kadınlar fahişe, erkekler de kaçak içki ve esrar satıcısı olmuştur. ve bugün iran dünya da bilinene en fazla esrar bağımlısını barındıran ülkedir. vereceğiniz 10 dolar ile hollanda'da da bile yaşayamayacağınız içki-esrar-sex ortamlarına girebilirsiniz! halkını bu yollara iten iranlı yöneticiler ise bu olaylara seyirci kalmış nede olsa onlar islam cumhuriyetini koruyarak cennete; parasızlık ve çaresizlikten türlü sapkınlığa bulaşmış, fukaralıktan çocuklarını arap şeyhlerinin haremine satar hale gelmiş iran halık da cehenneme gidecektir. iran pakistan, tayland ve afganistan'dan sonra en çok çocuk ticaretinin yapıldığı 4. ülke olarak dünya sıralamasında yerini almıştır! zira fukara aillelerin çocuklarını satması artık çok doğal karşılanmaktadır bu tip ülkelerde!
  bu mudur yani bizim örnek alacağımız ülke?
  4 -1 ... kerameti kendinden menkul