1. 1.
  Evlilik dışı beraberliğin haram oluşu. Harama bakman bile haram.
  Ama ateistleri bilemem. Onlar serbest yaşayabilir.
  13 -8 ... selia
 2. 2.
  Bize börek yapmanız için evleniyoruz.
  6 ... bedenimi egitemedim
 3. 3.
  Cocuk ve düzen. Birde haramdan uzak durmak. Cidden şu devirde haramdan uzak durmak zor.
  3 -1 ... degisikadam06
 4. 4.
  Hem beğeneceği hem de kendisine destek, ortak olabilecek bir kadın.

  Bu kadın erkeğe yük olmamalı. Olmadığı gibi suyunu bile ayağına getirecek kadar erkeğe tapmamalı. Nasıl desem, kendisi alçak bir varlıkmış da kocasına hizmet etmesi gerekiyormuş gibi davranmamalı. Feminiklik yapmıyorum. Bi dinle! Yaptığını öyle olması gerektiği için değil içinden gelerek yapmalı. Yani bir nevi hayattaki gönüllü ortağınız olmalı. Sizin astınız ya da üstünüz değil.

  Mesela eşiniz "hayatım bana da su getirir misin?" deyip getirdiğinizde teşekkür etse öpse hoşunuza gitmez mi beyler? aynı şekilde mutfaktan dönerken sizi de düşünüp her abur cuburdan iki tane koysa. Bunlar birilerinin sizi düşündüğünü gösteren küçük detaylardır. motivasyonun da baba kaynağıdır.

  O yüzden aşık olduğunuz ve size aşık olan kişi ile evlenin. Sizi senelerce usanmadan öpe öpe uyandıracak bi kadına aşık olun. Pelinsulara değil. Tek kişilik bir funclub ınız olsun. Aynı şeyi siz de onun için seve seve yapın. Herşey sizden bekleniyorsa olmaz zaten.

  Mesela siz düğün masrafı ile boğuşurken "sevgilim ben de balayı masrafları için birikim yapıyorum. Ama çok da önemli değil. Evlenince araba da alabiliriz. Düşünür konuşuruz sonra." ya da "hayatım devir değişti artık. Düğüne ben de katkı sağlamak istiyorum. En azından gelinliğimi falan ben alayım." demeyi akıl edecek, gocunmayacak bir kadın bulun.
  15 ... valeria kandinsky
 5. 5.
  çocuk , yenilik isteği ve evliliğin artık yasak meyve haline gelmesi. bu üç sebep yeterli.
  ... a corpse in the flask
 6. 6.
  güzel bir rus kız olabilir.
  ... timur cengiz hulagu
 7. 7.
  Kesinlikle kadının çalışmasıdır. Millet aç aç. 2 binle evlilik mi döner.
  6 ... kale3112
 8. 8.
  hayat arkadaşın olması beraber yaşayıp beraber yaşlanmak. önce çoluk çocuğa sonra torun torbaya karışmak. baba olup oğlanı bakkala göndermek.
  ... balikesirli
 9. 9.
  Erkeklerin evlilikten kaçınması olayına kıçlarını rahata alıştırmak olarak bakıyorum, hesapsız kitapsız yaşamaya alışmak.. Zira kadınların pek çoğu çalışıyor artık. Zaten çalışmayan kadınla da evlenmek istemiyorlar. Son olarak zorla güzellik olmaz.
  1 ... sabahuykusu
 10. 10.
  Ben cevresi genis bi kayinperede hayir demem hehe.
  ... aylaqbakkal