1. ?.
  bulent arinc'in secim sonuclarina yaptigi yorumdur.

  "TBMM Başkanı Bülent Arınç, AKP'nin seçimde büyük başarı sağladığını belirterek, 'Bu halkın muhtırasıdır. Halkın cevabıdır, davranışıdır. Muhtıra, birilerine hatırlatmaktır' dedi."
  1 -2 ... kani ronik
 2. ?.
  (bkz: sivil darbe)*
  -1 ... kani ronik
 3. ?.
  yalama gazetelerin ve postal sesini duyunca altına sıçan gazetelerin 23 temmuz itibarıyla attıkları manşetlerde yer alan ibare. söylemler birbirleriyle ne de güzel uyuşuyor değil mi? uyuşmasına uyuşuyor evet ama tesadüf mü hayır!

  23 temmuz sabahı gazete manşetleri #1989397
  ... beyazyelkenli
 4. 1.
  aslına bakılırsa rededilemiyecek haklılığa sahip yorumdur.
  milleti akp' nin lehine ateşliyen muhtıraydı 27 nisan' da genelkurmaylıktan gelen açıklama. anayasa mahkemesi vermişti kararını, kimsenin gözdağına ihtiyacı yoktu kanımca.
  20 yılda bir darbe olsun istemiyor artık bu kimsecikler, insancıklar, toplumcuklar. bunun cevabınıda verdiler seçimde. doğru muydu yanlış mıydı tartışılır ama olmuştur bu da geçer nasıl olsa, bütün verdiği, vereceği hasarlarıyla birlikte akp' yi de atlatırız evelallah.
  1 ... dunkelheit
 5. 2.
  şeyini şey ettiğim şeyi çok sayın ve maun bülent arınç beyefendinin son yumurtlamasıdır. genelkurmay ın muhtırası o kadar çok koymuştur ki garibana nasıl yapsam da karşılık versem diye düşünmektedir. e doğal olarak komik duruma düşmektedir.
  ... seydikoylu
 6. 3.
  demokrasiye inanan,
  pozisyonu gereği konuşmayan,
  seviyeli,
  güvenilen,
  tarihi,
  vatanı korumak için şehitler veren,
  bir kurumla alay etmektir.
  türkiye cumhuriyeti, tbmm başkanı'na yakışmayan bir yorumdur.
  1 -1 ... annabell lee
 7. 4.
  zafer sonucuyla kafaların iyiden iyiye karışmasını sembolize eder.

  azınlıkta kaldığını düşünen grubun göz ardı ettiği temel olay, oluşan yeni mecliste iktidar adayı partinin muhattaplarının tek bir partiden fazlasına ait olduğudur.

  Demokrasi yolunda, 60 darbesinin ardından Türkiye'nin yaşadığı sıkıntılı 80 dönemini hatırlamak gerekir. Sakince izleyip görelim, olacaklar belki de bazı kurum ve kuruluşların ne kadar istikrarlı ve demokrasiye sahip çıkan kuruluşlar olduğunu da açığa çıkarır.

  Hem unutulmamalıdır ki, halkın muhalif kanadı stk'lar yoluyla haklarını talep etmeyi bilecek kadar vatandaştır zaten.
  ... sakizzz