1. 1.
    (bkz: yenilmeyen yemeklerin öbür dünyada arkadan bakması)
    3 ... optimist herif
  2. 2.
    büyük islam alimi muhyiddin ibn arabi'nin felsefesidir.. böyle bir senaryoyu yazacak kişiler de muhyiddin arabi'nin eserlerine başvurmalı o halde..*
    1 ... limpid
  3. 3.
    bizim anlayacağımız şekilde ve en basitinden, bu dünyanın, rüyalarımızdaki sembollerin işaret ettiği olayların dünyası olması (bkz: rüya tabirleri) gibi başka bir dünyanın (bkz: alem i misal) öbür dünyası (bir üst boyutu) olması hasebiyle, bu dünyadaki olayların da bir sonraki boyutu sembolize ettiğini öne süren görüşdür... bu doktrinin sahibi, ''alimlerin alimi'' diye bilinen muhyiddin ibn arabi'dir...
    ... limpid
  4. 4.
    nietzsche nin vaktı zamanında bahsettiği olay.
    1 ... pembeprlanta
  5. 5.
    gidince görecez olması.
    1 ... efsaneazad
  6. 6.
    gerçek dünyaya gidebilmenin tek yolu intihardır. valla bak.
    şimdi ne olur ne olmaz diye kendimce şaka yaptım diyim de götüme girmesin bu entry.
    ... toliveistodie
  7. 7.
    (bkz: kast sistemi)
    (bkz: reenkarnasyon)

hayret hindular yüzlerce yıl önce, daha zekicesini geliştirmiş.

(bkz: öğrenmeye inanmak)
    ... siddartha
  8. 8.
    evet nihat doğan dan açıklama beklenen bir konu daha çıktı. evet nihat bey söz sizde.

-şimdi anladığım kadarıyla bizim dünyadan bahsediyor yazar burda ama dünya derken gezegen ismi olarak değil de yaşam boyutu anlamında kullanıyor kelimeyi. valla hocam şimdi topal abi daha iyi bilir bu konuları ama ben de yorumcu ve sanatçı kişiliğimle burda bir yorum yaparım tabiki. aklıma ilk gelen soru şu: biz kaç dünyada yaşadık? eğer yaşadıysak buraya öldükten sora mı geldik? bu dünyada öldükten sonra ceza veya ödül olarak -ki ben eğitimde ceza ve ödüle karşı olan biriyim- cehennem ve cennete gidiceğimize göre yani iyiler bir yere kötüler bir yere gidicek, bu dünyaya gelenler iyiler mi kötüler mi? bu dünya öbür dünyanın cenneti mi cehennemi mi? peşinden gelen, daha kaç dünya gezeceğiz böyle? cennet ve cehennemden sonra başka bir dünyaya daha gidicek miyiz? sorarım size bunları.
    ... bben
  9. 9.
    (bkz: bişey anladıysam arap olayım)
    1 ... here comes the rain again
  10. 10.
    (bkz: tamam bunlar olmuş toplayın hepsini)
    ... protest sanayici