1. ?.
  türkiye sınırları içerisinde ben; "ordu destekçisi bir sosyalistim" diyebilen bir komedyenin yeni aforizmasıdır. "Yakında en iyi solcu, ülkücü olandır" gibi bir cümle kullanırsa şaşırmayalım. Ayrıca söylemek gerekiyor ki bugün türkiye'de gerçek solcu olmak liberal kemalist çizgiden ayrı durmaktır.
  -1 ... i belong to che
 2. ?.
  bu donemde turkiyede sağcı olmak dinci olmaktir gibi saçma bir kapıya çıkar çünkü kemalizmin karşıtı dinci olmaktır, hatta kemalizmi din haline getirenlere bakınca dine saygılı olmak bile direk sağcılık olarak nitelendirilebilir.
  -1 ... darkranger
 3. 1.
  her ne kadar isabetli bir tespit gibi dursa da solculuğun var olan düzene karşı durmaktan ibaret olduğunu sanmaya başlamış, bir dolu teori yazmış adamın ağzından çıktığı duyulunca hüzünlere gark eden söylem.

  farz edelim ki anarşi, komünizm, sosyalizm dünyaya egemen olduğunda liberal düşünceyi savunanlar solcu mu olurlar bu durumda? elbette cevabını hepimiz biliyoruz. solculuğu bile kendi tekelinde görmek hatasına düşen bu zat için bu saatten sonra aydın sıfatının eklemlendirilmesi itici karşılayacağım bir davranış olur.

  günümüz türkiye'sinde, kemalist olmayan, kemalizmden farklı, kemalizme dayanmayan düşüncelere sahip insanları solculuktan aforoz edercesine söylenmiş sözün altında buzağı aramaya gerek yok. yaşlılıktandır diyor entarimize son veriyoruz.
  -1 ... erestor