bugün

açılan her hangi bir başlığın, kişiye hiç bir şey katmadığı durumlarda kullanılabilecek anlamlı tepki cümlesidir.
* moderasyon zorlamalı tanım: açılan başlığın bize ne kattığının sorgulanmasıdır.

bize katmadıysa sizede mi katmadı, belki ötekilere katmıştır. yazar olmayı hak etmiş bir insanın açtığı her başlık birilerine bir şeyler katar.
bu başlıkta katmıştır. * *
(bkz: ayar) *
(bkz: bu bilgi gercek hayatta ne isime yarayacak)
(bkz: biz başlığa ne kattık) *
(bkz: bugün sözlük için ne yaptın)
herhangi türde bir bilgiyi sözlüğe kazandırmak yerine başkalarının yazdıklarını irdelemekle yetinenlerin pasif agresif direniş ifadesidir.
size bir şey katmamış olabilir ama bu, başkalarına da katmayacağı anlamına gelmez şeklinde cevaplanması muhtemel soru. ya da ben bu başlığı sana açmadım şeklinde...
(bkz: kurtlu baklanın kör alıcısı olur) *
sözlük yazarları yüce ve ortak bir idealin peşinde oldukları için biraraya gelmediklerinden her başlık ve entryden günlük hayatta kullanabileceği türden işlevsel bilgiler görmeyi istemek şeklindeki yanlış beklentinin kişide yol açtığı yanlış sorgulamadır. bu başlık bize değil de bana ne kattı diye düzeltilebilir. ama o da son derece öznel olacağından ona "e bu başlık bana ne kattı o halde" * cevabı verilebilir.
öğrenilen bir şeyden sonra katkının sorgulanmasında 1.çoğul şahsa sorulan soru.

ancak... atma recep, din kardeşiyiz...
neyi sindirerek öğreniyoruz da bunu sindireceğiz ki?
geyik, maksat muhabbet, zaman linç girişimleri sırasında bu soru piç olur. kasmayalım.
(bkz: bana sarap kurda da et getir)
(bkz: bugün allah için ne yaptın)
(bkz: okuduğumuzu anladık mı cevap verelim)
bu sözlük ne katıyor ki?

burda geçirdiğin zamanı değerlendirerek kendine neler kazandırabilceğini düşünemeyenlerin söylemi.

üzgünüm ama burası akıllı mantıklı adamın bilgi edineceği, kendini geliştereceği yer değil.

öyle takılıyoruz işte...