bugün

Basit, gen havuzunu doldurmak. Çocuk yapın.

Kitap, resim vb. Eser bırakın diyeceğim ama o potansiyel çoğunuzda yok. Tiplere bak.

Vazgeçtim sen çocukta yapma.
trial reset. bence şimdilik bu.
Ölümden kurtulmanın tek yolu hiç yaşamamandır .
(bkz: eşen siki)

ultra hayal gücü gerektiren başlık.
(bkz: forever)
yapıcı bir fikrin henüz gelmediği konu.
(bkz: azrail e suikast düzenlemek)
ölümsüzlüğün formülü varsa anlatın baktınız yok, namaz kılın.
insanların genelde yaşlılıktan öldüğünü düşünürsek hücreleri yenileme makinası adı altında yapılan bir makina belki yardımcı olabilir, ölmeyen deniz anası mantığı kullanılabilir hücreler yenilenir ve insanlar gençliklerine dönebilir ama ölüm olmaz doğum devam ederse dünya patlar, bu yüzden böyle bir makina yapılmış olsa dahi sadece yapan kişi ve ailesi kullanır yani kurtuluş yolu ya bu makinayı kendin yapıcan yada yok.
çok pasifsiniz amına koyim ya. biraz daha kafanızı çalı$tırın hadi bulabiliriz. merakla beklenen durum.
Ölümsüzlüğün imkansız olduğu düşüncesini yıkmak.
(bkz: çok yaşıyoduk ya amına koyum)
dünyadaki nefesi almak yerine uzayda canlıyı öldürmeyen havasızlığı kullanmak olabilir mi diye sordurtan.
"her nefs ölümü tadacaktır"
yani kurtuluş yok gençler, hem ölümün kötü olduğunu nereden biliyorsun?
ölüm vazifeden terhistir, dünyadan teskere almaktır, nasıl ki doğumdan sonra müthiş bir hayata başladın, ölümden sonra da seni müthiş bir hayat bekliyor, tabi bazılarınızı değil, üzgünüm,
ama isteyen herkes için müthiş bir hayat var sizi bekleyen,
düşünsene, ana karnında karanlık içindeyken, nefes almıyordun ama ciğerin vardı, yemek yemiyordun ama ağzın, miden bağırsakların vardı, bunlar senin bir sonraki hayatında kullanacağın için sana verilmiş donanımlardı,
seni yaratan seni o kadar çok seviyor ki, ana babanı sana hizmetçi yaptı, onları psikolojik olarak buna hazırladı,
yer çekimini, güneşin dünyaya olan uzaklığını, ozon tabakasının özelliğini ve gerekliliğini tam sana göre hazırladı,
diyebilirsin ki; "kainat benim için yaratıldı, güneş bana hizmetkar kılındı" ve ala-i illiyine çıkarsın, eşrefi mahlukat olursun rabbine muhatap olursun,
ya da; "bunlar kendi kendine rastlantı sonucu oldu" dersin, sanki bir iğne bile kendi kendine olabiliyormuş gibi, sanki bir harf bile yazansız olabiliyormuş gibi, bu muhteşem düzeni inkar edersin ve "esfeli safilin"e inersin,
evet gençler, ölüm bir son değil, terhistir,
burası sadece rabbini tanıma, onun eserlerini "oku"ma ve ona muhatap olma onuruna ulaşma yerindir,
ya da hayvandan daha aşağı olursun ki, gerçekten de kendini yemek, içmek, gününü gün etmek için dünyaya gelmiş saymandandır,
zira seks yapmada serçe kuşuna, koşma konusunda çitaya, görme konusunda şahin e rakip olamazsın,
seni onlardan üstün kılacak özelliğin akıl ve bunu kullanarak rabbinin sanatına muhatap olmaktır,
böylece kainattaki yaratılmış her şey sana hizmetkar ayaklarının altına halı olur,
ölüm bir son değil, zahiren kötü görünse de, aslında rüyadan uyanmaktır gençler.
4. Kattan atlayin
(bkz: eser) maddi olarak ölümden kurtuluş yoktur çünkü kesin hüküm vardır "her canlı ölümü tadacaktır." fakat dünya durduğu sürece bir eser sayesainde yaşayabilirsiniz. mehmet akif' in dediği gibi eşek ölünce kalacak olan semeri insan ölünce kalacak olan eseri.
denek lazımsa fiyat konusunda anlasabilirsek ben varım.
aynstaynları ortaya cikaracak fikirdir. ayrıca atatürk çoktan bulmuş ölümsüzlüğü. fikirleri hala taptaze yaşıyor. başka turlu ölümsüzlük yok zaten.
bilincin sanal ortama aktarılması olabilir, bilim zadamları bunun üzerinde çalışıyor. O değilde benim bilincim sanal ortama aktarılsa yapacağım öncelikli iş yaratılış saçmalığını savunan embesilleri sözlükten şutlamak olacaktır. Devamında ak trolleri.

Şaka lan şaka, o kadar manyak değilim, dalganıza bakın...
Ne kadar uğraşsakta vücud ölmeye programlanmış. Vücud ölmezse insan bir şekilde kendini öldürür.
Tohumumuza para satarsak belki olur.
bulunca başka başlıkla haber verin.
ölmek üzereyken son isteğin sorulduğunda yaşamayı istemek olabilir.
ne desem bilemedim.
ölmemek olabilir.