bugün

40'lı yaşlar bize hoşgeldin demiş.

o severek başladığım mesleğimin 7-8. senesinde fazla rutin hayattan sıkılmamdan ötürü alese girip akademik alanda çalışmaya karar vermişim.

hayalimdeki kadınla evlenmemişim. belki karşısına çıksam sesi titreyecek, benimse ellerim terleyecek heyecandan. ama olmamış. ama yine de evlendiğim insanı seviyorum, beni seviyor ve bana bağlı. seviyordan ziyade daha çok saygı ve güven temelli bir evlilik olmuş gibi. ama öyle güzel ki. karakter olarak sessiz birisi, ağırbaşlı, sınır ne bilen birisi. aslında çocukluktan beri hayal ettiğim insan tipi diyebilirim.

3 çocuğum var ellerinizden öper maşallah. metehan, aybüke gökçe ve son numara göktuğ.
metehan sosyal bilimler lisesinde, aybüke gökçe ortaokul sonda lise sınavına hazırlanıyor, göktuğ ise ortaokula yeni başladı.

anne babam çok şükür sağlar. memleketteler, ilçede. kardeşlerimin biri mühendis olmuş, öteki doktor adayı. ikisi de ankara'da.
ben ise memlekete 2-3 saat uzaklıktaki bir büyükşehirdeyim. dairenin borcu biter bitmez, memlekete yakın bir de yazlık almışım. onun taksitlerini ödüyorum. kardeşimin eğitim masrafını da ben karşılıyorum, aslan parçam benim.

bu ara da eşim ise öğretmen. ama branşlar farklı meslek alanında ikimizde birbirimize saygı duyuyoruz bir rekabet olmuyor pek. o ales düşünmüyor. çocuklarla birlikte oldukça mesleğine aşık olan birisi. mesleğine aşık olmasını seviyorum. ev işlerinde yardımcı olmak istesem de elimden pek gelmiyor işler biraz ona kalıyor. ama çabalıyor olmam yetiyor ona.

ömrün yarısı gitmiş. hayatın önemli çoğu virajı dönülmüş.
halen genç sayılırız lakin yaşlanıyoruz sözlük.
-bizim uefa kupamız var.
-olsun biz sizi 6-0 yendik.
-efendi beşiktaş mk. berkecan 150 milyon bitcoin mk.
2018de akp nasıl devrildi ama be. Bahçeli bahçesine tayyipte köyüne döndü muhtarlık yapmaya başladı. Dolar şu an 50 kuruşa düştü ama o zamanlar 4 liraydı. Geçenlerde abd gibi geri kalmış ülkere faizsiz kredi verecekmişiz. Heyt be.
Ya amk maçı 90’da üst olmuş . Yatsana kardeşim o dakika da gol mü yenir aq.
ehonomi çoğ eyi. dolar 20,23TL, euro 40,71.
mutlu olmuşum.
yakında yapay zeka dünyayı ele geçirecek!!!
yakında robot savaşları olacak!!!
yakında uçan arabalar olacak!!!
black mirror 15.sezon 3.bölümünü izleyin bana hak verirsiniz!!!
elon musk'ın yolladığı insanlar marsa 2 yıl içerisinde ulaşacakmış.

(bkz: geleceğin bir türlü gelmemesi)
(bkz: geleceğin aslında çok bokum bir şey olması)
Ya şu, uzaygemisinden, inenleri beklemeden binmeyin be, yeter artık.
59 yaşındayım ve hac vazifemi yerine getireli 3 sene olmuş.
Cami cemaati ile çay keyfi yapıyor ve dini sohbetlerden feyz alıyorum.
Parayı bulmuşum ve bursaspor a destek babında loca almışım, sağ kalan arkadaşlarımla bursaspor u izleyip ruh sağlığımızı bozuyoruz, sövmekten sürekli abdest tazeliyorum..
Bursa dan otobüs kaldırıp ulu önderimizin 100. Ölüm yıldönümü nde saygımızı sunmak üzere anıtkabir e doğru yola çıkıyoruz.
Yanımda kızım ve torunlarımda var...
Çok mutluyum sözlük.
Bor madenleri takır takır çalışıyor, kendi petrolümüzü çıkarıyoruz, buz hokeyi milli takımımız kış olimpiyatlarında ilk altınımızı kazandırmış...
Seda sayan 83 yaşında 17. Evliliğini yapmış...
vay be, göz açıp kapayıncaya kadar kırklı yaşlara gelmişiz, zaman ne çabuk geçmiş. bu yaşıma gelmişim şu hayatta yapmak isteyip de yapamadığım onlarca şeyin uktesi var hala içimde. evet belki paradan yana yüzümüz gülmedi ama harika bir evlilik yapmış ve dünyadaki en güzel çocukların babası olmuşuz, şükürler olsun. şimdi düşünüyorum da, yirmili yaşlarda o kadar boşuna telaşlanmışız, yıl oldu 2038, 3. dünya savaşı hala çıkmadı çok şükür. inşallah da çıkmaz, yoksa üzerinde yıl sayacak bir gezegenimiz kalmayacak gibi. hidrojen ve proton bombasını geçtim, antimadde bombaları gibi aklın almayacağı silahlar bile kullanıma hazır durumda. fosil yakıtlar bittiği için temiz enerjiye de geçtik çok şükür, ama dünyanın içine zaten ettiğimiz için asla telafisi olmayan zararlar vermişiz bile gezegenimize. neyse diyorum. zararın neresinden dönülse kardır. mars'a kurulan koloninin nüfusu da bayağı arttı bu sıralar. millet deli gibi yatırım yapıyor, arazi fiyatları da artıyor. bir arsa da biz mi alsak ne yapsak. bilmiyorum, durum olursa önümüzdeki yıl yaz tatilinde marsa gitmeyi planlıyoruz ailecek. çocukluk hayalimdi. gerçek olacağına inanamıyorum.
Sözlükteki troller genç kaldı biz kocadık, gözlerimiz entryleri göremez oldu amk adamlar 18lik delikanlılar gibi, pişkinlik ve fazla genişlik hakikaten genç tutuyormuş insanı.
Hızlı ve öfkeli 30 vizyona girdi.
61 yaşındayım ve hala sözlükte yazıyorum. Müthiş bir istikrar abidesiyim.
bu sefer erdoğanı kesin indiriyoruz. berkecan kugar ikinci turda kesin cumhurbaşkanı.
insan gerçekten hayret ediyor.
kafayı yemiş şizofren hastası biri olabilirim.
2071’de boru çıkartınca batının tüm oyunları bozulacal zaten yerli otomobilde 2040’ta yollarda.
Dolar üç haneli falan.
52 yaşındayım büyük oğlanı evermişim küçüğüne kız bakıyoruz.

Belki emekli olmuşum. Bi karavan kiralamışım Ege’yi turluyorum.

Hep hayalini kurduğum çiftliğimi kurmuşum. 100 kovan arı. 1000 tane tavuk. 1 inek 1 dana. Bi düzine küçükbaş. 200 kök badem. Envai çeşit meyve ağacım. Seramda domatesim, patlıcanım.

Kendi bahçemden kendi yetiştirdiğimi yiyorum yediriyorum var mı benim gibi be.
Uçan arabalar nasıl hala yok ya ?
fifa 2039 çıktı mı kanka ya?
Kurbanlık dana, sahaya girip şenol güneş'in belini kırdığı için derbi iptal edilmiştir.

Volkan Demirel, cüneyt çakır ve adnan oktar ifadeye çağrıldı.
hala aynı iş yerinde +200 tl maaşla çalışıyor olarak görüyorum kendimi 3 yıldır zam yok :(
--spoiler--
yıllık izinde bacanağın yanına gidecez marsa. aklını siktiğim bi hevesle bağlumdaki arsayı, altını, arabayı ne varsa sattı gitti şimdi de deniz yok mangal alanı yok canı sıkılıyo oralarda. kumarhane pavyon da bi yere kadar, para yetişmez. bi gidiyim halini görüyüm salağın. çocuklara da değişiklik olur.
--spoiler--

--spoiler--
kültür ve turizm bakanı aleyna tilki yozgat akdağmadenindeki pop müzik müzesinin açılış töreninde kurdelayı kesti.
--spoiler--

--spoiler--
2038 itibariyle türkiye kara sahasının sit alanı payı yüzde 26.7 olarak açıklanırken, ülke genelinde yerleşim üst sınırı kara sahasından ortalama 463 metre olarak kayıtlarda yerini aldı. kara sahasında yetişen tarım ürünlerinin kirlilik oranı yüzde 22.6 ve kehribarla dondurulan kara parçasının payı ise yüzde 5.23 olarak açıklandı.
--spoiler--

--spoiler--
a milli takım futbol şube sorumlusu arda turan, yarın akşam 20.00'de 2038 dünya kupası son 16 turunda afrika cumhuriyetler birliği ile oynanacak maç öncesinde konuştu:"yarın mevlanın izniyle, gurban olduğum ya resulullahın şefaatiyle sahada galip gelecek taraf 11 dev adamımız olacaktır."
--spoiler--
2018'deki o fırsatı kaçırmayacaktın delioğlan.. Bak, yanlız ve mutsuz ölüyorsun..
güncel Önemli Başlıklar