1. .
  dyp genel başkan danışmanlığı görevinde bulunan, memduh bayraktaroğlu'nun yazdığı kitaptır.
  bütün değişim ve muhafazakarlık iddialarımızı sorgulayan, ''yıkılasıca sahte edebimiz'' in sınırlarını zorlayan;''siyasetçi'' denen tuhaflığın ipliğini pazara çıkaran ve ''cahiller ve fukaralar demokrasisi'' nin ciğerine tüküren kült adayı..

  yazarın, edepsizlerden başkasının sözünü dinlemeyenlere ve etrafında neler olup bittiğini anlamayı edebine yediremeyenlere ithaf ettiği kitap.
  2 ... annabell lee
 2. .
  katıldığım cümledir. umarım böyle devam etmez.
  1 ... jerry
 3. .
  (bkz: gulyabani vardır diyen başbakan)
  ... aklidengegorecelibikavramdir
 4. .
  dine bağlı düşünce yapısını savunmak geri kafalılık değildir doğrusuna ters düşen düşüncedir..

  öncelikle, bu ülkeyi dindarlar yönetiyor olabilir, bu ülkeyi din istismarcıları da yönetiyor olabilir.. bu ülke iyi ya da kötü yönetiliyor olabilir.. ülke yabancılara satılıyor olabilir. hatta ülkenin başındakiler amerikanın oyunu ile başa gelmiş de olabilir.. iyi ya da kötü olarak tartışılabilir.. fakat, cahillik çok başka bir şeydir efendim.. cahil demek yanlış olur, hiç sevmediğin insan her yönü ile rezil olan insan değildir..

  hükümetten nefret edebilirsin, ama hükümete bakış açın onlarıki gibi at gözlüğü ile olursa senin de ondan farkın kalmaz.. bir ülkeyi ülkenin zararına yönetmek o insanları kötü birer birey yapabilir ama kötü olmak cahil olmak değildir..
  ... circumstances