1. 1.
  Bu ülkede insan olmak zor.
  4 ... keyf kahyasi
 2. 2.
  yine bi erkek karar vermiş.
  5 -2 ... fikirdakk
 3. 3.
  zorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
  1 ... chesarasara
 4. 4.
  Kadın olarak katıldığım önerme.

  Gece 3te dışarda olursak en fazla tecavüze uğrarız, direnirsek de belki öldürülürüz. Bu mu zor?

  Taciz sorun mu ya? Tanımadığın bi erkek dokunsa kaç yazar dokunmasa çok yazar. Erkekler diyor ya ‘ona var da bana mı yok’ diye, aynen, ne olucak

  Tabi eşlerimiz de bizi dövüp aklanabilir, kızlar bunlar yanlış şeyler değil büyütmeyin lütfen.
  1 -2 ... lactea via
 5. 5.
  bu ülkede namuslu olmak zor. mesela ben namuslu değilim. ama olabilirim de. yok yok değilim.
  2 ... has mahmut
 6. 6.
  ''bu ülkede insan olmak çok zor. insan olmayanların ceremesini en çok da kadınlar çekiyor.''

  genç yaşta çalışmaya zorlanmış olman bazı gerçekleri değiştirmiyor. moda sahilinde ya da kordonda rahatça oturup takılabilen, instagrama story atan kadınların var olduğu doğru.ancak bu, öküz karşılığı satılan, düğün günü bekaret kemeri takılan, bakire olması gibi bir şart varmış gibi davranılıp üstüne üstük bakire olmasına rağmen kızlık zarı esnek diye öldürülen, evlendiği için çalışmayı bırakmaya zorlanan, çocuk sahibi olduğu için çalışmayı bırakmak zorunda kalan, kız olduğu için okutulmayan, hadi tüm bu büyük örnekleri siktir edelim, hayatı boyunca bir kere bile orgazm yaşayamayan, bunu tadamayan, öğrenemeyen ve tüm hayatı ona seksi bile erkeğe hizmet olarak öğretmiş olan kadınların varlığı konusunda bir şeyi değiştirmiyor yavrucum.

  bu ülkenin sokaklarının bazı istisnalar hariç hepsinde gece 12'den sonra kadının rahat bir şekilde yürümesi bile imkansız. başına bir şey gelince de ''orada ne işi vardı'' deniyor. ananın amı işi vardı, sanane?

  bir de bu tarz fikirlere ''meriç'' diyen gizli kadın düşmanları var. töre cinayeti işleyenlerden daha tehlikelisiniz. ölün hepiniz.
  4 ... thedivisionbell