bugün

bu ülkede bugün bir kadın yakılarak öldürüldü...

#aylinsözer

görsel

Kısasa kısas! Acilen!!
bu ülkenin artık afganistan'dan pakistan'dan bir farkı kalmadı.
eski hammurabi yasalarına dönmeliyiz.

göze göz , dişe diş.

o orospu çocuğu da yakılmalı.

bu ülkenin kadınları umarım iyi bir hayat yaşarlar...
Yasa uygulayıcıların vicdanı rahat mı acaba?
Celal şengör, Türkiye afganistan'dır derken yanılmamış. Ya da direkt biz, ortaçağ avrupa'sına mı geçiş yaptık ne yaptık anasını satayım. Vay orospu çocuğu vay. Aynısını bu orospu çocuğuna uygulayacaksın. Canice oldu biliyorum ama. Böyleleri her b*Ku hak ediyor. Nasıl bir b*kun içinde yüzüyoruz biz ulan. Vahşi hayvanlar bile bu kadar ileri gitmiyor be. Senin yedi sülaleni s*keyim piç..
Kadina siddet, tecavuz ve cinayet olaylarina tepki vereniyorum artik. Devlet eliyle herhangi bir yaptirim uygulanmadigi ve caydirici onlemler alinmadigi surece bu olaylar devam edecek. Bugun ayse, yarin fatma, haftaya da sen oldurulebilirsin.
(bkz: maltepe de yakılarak öldürülen öğretim görevlisi)

başlık açılmış bazıları işine geleni görüyor gelmeyeni görmüyor. yazık..
Ne yazık ki. Elden ne gelir. Böyle Allah rahmet eylesin diyeceğiz katili olan şerefsize lanet okuyacağız ama diğer beyefendi de saraydan ülke şahlandıracak.
Pes yahu!
kadın-erkek diye ayırmamak lazım meseleyi. canilik cinsiyete bağlı bir durum değil.

cinayeti işleyen derdini siktiğimin orospu evladı şartsız ve aflardan muaf bir şekilde temizinden 30 yılı hak ediyor, nitelikli cinayet bu sonuçta, canilik gerektiren bir olay.

ancak kadın diyerek mevzuyu öne çıkartırsak yapılan pozitif ayrımcılığın önünü alamayız. ya erkekler? erkekler de psikolojik şiddete uğruyor, bunu neden kimse gündem haline getirmiyor?

yapılan bu kayırmaca nedeniyle bugün bir kadın karşılıklı rıza ile seviştiği adamı ertesi gün "bana tecavüz etti" diye şikayet etse o adam nasıl bu işin altından kalkacak? nasıl kanıtlayacak? bu konudaki genel düşünce, hiçbir kadın toplumdaki konumunu, haysiyetini ve şerefini böyle bir iddiada bulunarak hiçe saymaz, böyle bir iftirada bulunmaz. işte bu yüzden kadının ifadesine itimat edilir. evet bu doğru ama çok az bir kısmı da bunu fırsata çeviriyor, kadın olmanın ayrıcalığını kötüye kullanıyor.

kadının ifadesinin esas alındığı bir yargılama tıpkı iki kurt ile bir kuzunun öğlen yemeğinde ne yeneceğini oylaması gibi.
(bkz: 29 aralık 2020 aylin sözer cinayeti)
Devletin ve yasaların sucu ve eksikliği çoktur. Fakat herkesin başına kaç gün adam dikebilir , kaç gün koruyabilirsiniz. Merhameti olmayan , acıması olmayan insan ne yapar eder kötülüğünü yapar. Ülkemizde erkekler bir kadını sevince onun sahibi zannediyor kendini. Bırakılmayı kabul etmiyor. Oysa ki sevmek illa sahip olmak değildir. O uzakta olsun iyi olsun Mutlu olsun diyebilmektir. Diyeceğim o ki kadını erkeği yok. Allah merhametsiz insanlardan korusun.
öncelikle şunu okuyabilir misiniz? #44089284

şimdi de bu habere bi göz atın, lütfen `https://www.haberturk.com...rulan-genc-kadin-hayatini`

teşekkürler.
öğrencilerinin çok üzüldüğünü duydum. ben buradan o öğrencilere sesleniyorum böyle olmak zorunda değil bunu değiştirmemiz gerekiyor malum kesim elden ayaktan düşünce sıra bize gelecek.

siz de susarsanız veya onlar gibi para ve güç hırsına kapılırsanız bu vahşetin sonu gelmeyecek.
Yorum yok. Kelimeler kifayetsiz.

Bir utanç verici türkiye gerçeği.

görsel
görsel

istanbul'da Kemal Delbe isimli şüpheli, eski sevgilisi olduğu iddia edilen öğretim görevlisi Dr. Aylin Sözer evinde iki gün esir aldı. Gözü dönmüş cani Sözer'i bugün üzerine yanıcı madde döktükten sonra ateşe verdi. Yanan kadın feci şekilde hayatını kaybetti.

https://www.sozcu.com.tr/...-yakarak-oldurdu-6188226/
Kadın cinayeti diyoruz ama işin içinde para meselesi var. Şüphelinin üzerinden Kadına ait para ve ziynet eşyaları çıkmış. bir kıskançlık, hazmedememe veya sahiplenme durumunda bunlar olmaz.
Allah rahmet eylesin.

Kadınlar dikkatli olsunlar eş sevgili seçiminde çünkü devlet korumayacak hatta kimse koruyamayacak siz kendinizi koruyabilirsiniz.
Bu ülkede dört şey olmıyacaksın; Kadın, Çocuk, Sokak hayvanı ve Ağaç. Dönüp dolaşıp bu dört şeyi katlediyoruz hep.
Bu şiddetler için tedbir almak çok mu zor?
Yoksa kafalar tarikattakilerle aynı mı?
Söylenecek o kadar söz var ki. Lakin boğazım düğümleniyor.

Ya burası neresi bu insanlar kim şu hale bak yemin ederim bıktım. Bık-tım. Nedeen ya neden amk nedeeen. insan olmak çok mu zor.

Nefret ediyorum.
Daha kaç kadının ölmesi lazım böyle katı kurallar alınabilmesi için ?
Ben anlayamıyorum hakkaten neden hep kadın suçlu çıkıyor tüm bu durumlarda. Yine toplaşmış "efendi erkek sevmeyen aptal kızlarcı tayfa." Bu kadın psikoloji okumuş bir öğretim görevlisi. Psikopat sevecek derecede Ne kadar aptal olabilir ya da savunmasız allah aşkına?

Ya her gun onlarca yüzlerce dizisini filmini izliyorsunuz netflix'te orda burda. Yok mu sizce avrupa da ya da amerika da böyle psikot erkekler veya yarım akıllı kız arkadaşları, eşleri. Neden bu ülkelerde bu kadınlar rahatlıkla kurtulabiliyor da bu eski eşlerden, eski sevgililerden bizim ülkemizde kurtulamıyor? Neden mahkeme salonlarından, karakollardan ellerini kollarını sallayarak, gövde gösterisi yaparcasına çıkıyor bu katiller, tacizciler, tecavüzcüler? Neden onlar tüm bu dizileri, filmleri eğlenmek için izlerken; biz ülkemiz kadınları, kız çocukları ders almak için izliyoruz?
insan ne diyeceğini bilemiyor gerçekten. Yanarak ölmeyi hayalimde bile canlandıramıyorum ve bu bir insanın başına geliyor. Bir kadın yanarak canını yitiriyor. Bu dünyaya gelmiş, yaşamış, gülmüş, ağlamış, Bir hayat kül olup gidiyor. Yakınlarına sabır diliyorum, cidden söyleyebilecek sözüm yok.
Bunu yapan Her cezayı göze alarak yaptığına göre cezadan daha çok eğitimin şart olduğunu gösteren vahşi bir olaydır.
Bu konu hakkın da aptalca yorumları olan naçizane beyinli hatta bu cinayetin de onların yapabileceğinden adım gibi emin olaraktan yazıyorum.

Sen, edepsiz varlık. yarın senin de bir kızın olduğunda onada söylersin aman kızım serserilerden uzak dur. Ya da aman hanım dışarı çıkarken giyimine kuşamına dikkat et. Sonuç olarak bir erkeksin ve bunlar senin ağızından kuşkuyla çıkabiliyor. Kim ister pek böyle olmasını, kızını sokaklarda kolunu bacağını kesip yanık bir şekilde bulduğunda işte o zaman da söylersin serserilerle muhattap olmuş keşke olmasaydıda böyle durumlar yaşanmasaydı diye veya hanım edebiyle giyinmiş fakat dışarıda it kopuk yüzünden tacize uğramış, keşke biraz daha kapalı giyinseymiş diye, ne kadar aptalca geliyor değil mi?