1. 1.
  nihal atsız'ın küçük oğlu. şu an kanada'da yaşayan buğra atsız abisinin aksine, babası gibi türkçü olmuştur.
  4 ... gaspirali
 2. 2.
  abisi için

  (bkz: yağmur atsız)
  2 ... mo ni fe
 3. 3.
  babası türk türk diye ölmüş, türkçe isim koymuyorlar diye millete kaymış, ama oğluna arapça isim koymuş kurnazdır.
  1 -4 ... alicengiz
 4. 4.
  türkçü tarihçi ve yazardır. hüseyin nihal atsız'ın küçük oğludur. nejdet sançar'ın yeğenidir. yağmur atsız'ın kardeşidir. türkçü ve turancı'dır.
  ... seyiluk
 5. 5.
  abisi kominist babası ırkçı olan bu adamın ırkçı olup avusturya lisesinde okuyup almanyada türkoloji okuması ve kanadada yaşaması ilginçtir.. bide turancıymış heralde eski molardan başlayacak..
  1 -6 ... legend atk
 6. 6.
  oğluna zannedersem sevdiği bir yabancı bilim adamının adını koyan zat-ı na'muhterem. kendisi türkçü geçinmekle birlikte ailesiyle beraber büyük atsız'ın soyadını kirletmekte.
  2 ... bleedingmoon
 7. 7.
  hüseyin nihal atsız'ın 14 temmuz 1946'da istanbul'da doğan küçük oğludur.
  ... alwayspiizbecauseizmitliyiz
 8. 8.
  babasının şu laflarını işitmemiş kişidir;
  insanlar mizah ve şaka yapabilirler. Fakat bazı konular vardır ki onlar asla şakaya gelmez. Orada ciddî olmak insanlık borcudur. Bayrakla alay edemezsin. Millî tarihle eğlenemezsin. Kuran'ı mizah konusu yapamazsın. Aile namusunu hiçe sayamazsın. Bunlar millî mukaddesattandır. Millî mukaddesatı olmayan millet, millet değil hayvan sürüsüdür." Hüseyin Nihâl ATSIZ.
  1 -1 ... memduhbasgan
 9. 9.
  kanada'da yaşamaktadır kendisi. müslümanlar değil falçatayı kalçasına saplamak karpuz bile bıçaklayamazlar orada. belirtmek istedim.
  4 -1 ... gaspirali
 10. 10.
  Atsızın oğlu olduğu için Türkçülükten başlıyorum ; Türkçüdür. Atsızın oğlu olduğu için din inancından hiç bahsetmiyorum. Ailesi de şöyle kısaca ; karısı nildan atsız, oğlu çiftcioğlu aydolu atsız , kızı maya atsız. Torunu var bi tanede ama adını bilmiyorum.
  ... mutevaziadamevliyagibi