1. 1.
  Paul Auster'ın yeni kitabının adı.
  ... la douce
 2. 2.
  paul auster'in can yayınlarından çıkmış 286 sayfalık kitabı.
  ... laedri
 3. 3.
  içinde geçen kelime oyunları ile yazara ve çevirmene * hayran olunan , birçok yere güzel atıflarda bulunulmuş ve bu sayede insanın okuma hevesini zirveye çıkarmayı başarmış okunası kitap.

  (bkz: just nathan just nathan)
  1 ... rapidoya kafa atan ogrenci
 4. 4.
  okunması gereken kitaplar arasında yer almalıdır. değişik tasvirler, yapılan siyasi göndermeler cidden insanı daha çok okumaya yönlendiriyor. kitabın sonunda her karakterin sonu anlatılıyor bir şekilde. yani hemen herşey bir son buluyor. lakin asıl son cümlesi insanı "şimdi bu kitap böyle mi bitti?" dedirtecek kadar ilginç.

  ayrıca paul auster'i bu kadar geç tanımış olmak üzücü oldu. o kadar kitabı alıp okumak biraz zamanımı alacak.
  ... fabala
 5. 5.
  kitabın orjinal ismi; the brooklyn follies dir.
  ... portakalli irish cream
 6. 6.
  paul auster'in okuduğum ilk kitabı.
  öncelikle şunu belirtmek gerekir ki;kitap oldukça sade ve okuması çok kolay.hatta okurken kitabın bölümlerini gözümün önüne öyle rahat getirebildim ki,bir yerden sonra sanki film izliyor tadına döndü okumam.bunun etkisi de izlediğim amerikan filmlerinden olsa gerek.ama zannnetmeyin bu süper kahramanları olan vurdulu kırdılı filmlerden aksine sıradan amerikalıların sıradan hikayelirinin anlatıldığı filmler gibi.bir de filmin ana kısmı newyork'da geçince bu daha da kolay oluyor.
  boşanmış yaşlı,genç insanlar.eşiyle,çocuğuyla problemi olanlar.kendisinden çok şeyler beklenip de dibe vuranlar.eşcinseller,lezbiyenler.ailesinden kaçanlar.birilerini bulmak için,o klasik araba yolculukları,moteller.hep aynı mekanlarda yemekler,sohbetler.sohbetlerde geçen o amerikanvari espriler,politik tavırlar...
  bunları okuyunca sakın kitap da çok sıradanmış diye düşünmeyin.belki paul auster'in çok okunmasının sebeplerinin başında da sıradan hikayelerin yine sıradan ama son derece etkileyici anlatımıyla okuyucuya sunulmasıdır.
  velhasılı okuyunuz...yazarın kitabında belirttiği gibi "insan kitapların gücünü hiç azımsamamalı".
  1 -1 ... colpa
 7. 7.
  paul austerın içerisinde ''of all the people in the world you are the one who means the most to me'', ''after twenty-five everyone is the same age'', bi yerden sonrada Nathan karakterinin kendisi icin ''alcohol becomes more nourishing than food'' gibi muhtesem guzel cumleleri barındırdığı kitabı.
  ... ancientmariner