bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    Akciğerlere hava akımını sağlayan bronş ağacının bulaşıcı hastalığıdır.Bronşlar hastalandığında şişerler ve balgam salgılarlar.Oksuruge ve hırırtılı solunuma neden olur.
    2 ... burningfingers
  2. 2.
    dolu dolu kan tükürebilirsiniz, korkmayın. sakın doktora gittiğinizde de verem lafı etmeyin, gülüyorlar.
    3 -1 ... kutupsal form
  3. 3.
    genellikle kronik olduğu söylenir...
    2 ... birdy
  4. 4.
    soğuk algınlığıdır geçer deyip geçiştirilen aslında geçmeyen hastalıkmış.kişi nefes alıp verirken kabir azabı çeker. at gibi de öksürür. *
    3 ... silte
  5. 5.
    o kadar ki nefes aldığınızda ciğerinize dolan hava değil de toplu iğnelerdir. o derece acı veren bir hastalıktır ki öksürmekten korkar hale gelirsiniz. ee bir de bir kere brobşit olanlar bir daha olacaktır.

tanım: allah düşmanımın başına vermesin hastalığıdır.
    ... isi degistirgeci
  6. 6.
    genellikle yeni doğan bebeklerde görülür. Tedavisi erken teşhis edilirse kolaydır. Bronşit hastası bebek ve çocukların deniz kenarında uzun süre gezdirilmesi önerilir. Tüm bronşit hastası bebek ve çocuklara plastik bir tüpün içerisindeki deniz suyundan oluşan bir ilaç verilir. çocuğa bunu uzunca bir süre kullandıttırılır. Eğer erken teşhis edilmezse astıma çevirebilir.
    ... poison la rose
  7. 7.
    Akciğer bronşlarının iltihaplı bir hastalığı. Özellikle, şiddetli bir üşütme, boğmaca, tifo, grip gibi hastalıklar sonucu şiddetini arttırır. Hastalık belirtileri, öksürük, akşamları ateşin yükselmesi, baş ağrısı, ürperti, halsizlik, nefes alma zorluğudur. Hastalığın dördüncü gününe doğru balgam çıkar.

Bronşit, genel olarak onbeş gün kadar süren ve tedavisinden bu süre içinde sonuç alınabilen bir hastalıktır. Hastanın dinlenmesi, sıcak şeyler alması terlemesi gereklidir. ilerlemiş hallerinde, hekim tedavisi zorunludur.
    ... destination unknown
  8. 8.
    fazla öksürüldüğünde bronshit olan hastalık.
    ... gezenadam
  9. 9.
    (#6711353)

bu entry 16 gun once yazmısım sozluk sonuc ne iyileştin mı dıye sorarsan cevabım tık yok sozluk hala cıgerlerımı kemırıyor 1 ayda 4 kere hastaneye gittim 10 ilac kulandım 2 rontgen cektırdım bir gelısme bir yenılık yok.
    1 ... excellent
  10. 10.
    sigarayı bıraktırmaya kararlı rezil hastalık. ölmek üzereyim sözlük.
    3 ... no witzki