1. 1.
  pek benzer oldukları için sık sık yemeğin yanına garnitür olarak beraberce sunulan brokoli ve karnıbahar sebzeleri arasındaki karşılaştırmadır.
  sarımsaklı, limonlu ve zeytinyağlı sosla brokoli karnıbaharı her kulvarda döver tabii.
  -1 ... kivrilakivrilayuzenkirmizbalik
 2. 2.
  ikisi de çok yararlı sebzelerdir. ancak her zaman şöyle bir kural vardır; faydası çok olan yiyeceğin tadı hoş olmuyor. kaç kişi bayıla bayıla karnıbahar yiyiyor mesela.
  ... yeniceri16
 3. 3.
  Çiğ karnıbaharı, çeşitli kremalı salata soslarıyla bezenmiş bir şekilde soğuk servis yapmak suretiyle, biranın yanında güzel bir akşamüstü mezesi haline getirebilirsiniz.
  ... beterpan
 4. 4.
  brokoli ile karnıbahar. Aslında ikisi de aynı mahallenin çocuklarıydılar ; ama brokoli hep avuçlarını sıkarak bir gün bu bataklıktan kurtulucam derdi. karnıbahar ise arkadaşının bu hırsını anlamaz ona soğan ekmek ile de insanın mutlu olabileceğini söylerdi ama brokoli öyle miydi o envai çeşit renkli renkli garnitürlerin olduğu karaca porselen tabaklarında kendini düşlerdi hep. sonra onları bir pazarcıya sattı çiftçi babaları. öz be öz babalarının onları nasıl böyle hunharca sattığına inanamıyorlardı. erken büyümüşlerdi. neyse ki ayrılmamıslardı. yanyana duruyorlardı işte tezgahta. ama brokoli huzursuz brokoli chronic dissatisfaction. içi içine sığmaz. bu tezgahlar dar ona. o gün geldi sonra , brokoli sheraton hotel in pazarcıbaşısının kolları arasındaydı. acil brokoli lazımdı. pazarcıbaşı da kaderin ağları bu ya kendini mmmmmm migros dururken o semt pazarına atmıştı. kokladı pazarcıbaşı brokoliyi. tazeydi, canlıydı , parlaktı, ışığı vardı. bu belliydi. aldı onu ve karnıbahar ağlamaklı veda etti brokoliye. işte dostlar o günden beri brokoli sheraton senin swiss otel benim elden ele dolandı. diyet listelerinde zirveyi zorladı. kokoş hatunları zayıflattı. doktorlar tarafından övüle övüle bitirilemedi.
  karnıbahar mı? ağzıma sürmem bee! ne hali varsa görsün.
  1 ... master level cirkef
 5. 5.
  Birbirine bir hayli benzeyen iki sebzenin karşılaştırılmasıdır.

  Haşlanmış versiyonlarında brokoli daha güzel olurken, kızartmada ise karnıbahar daha güzel olmaktadır.
  ... ultraviyole
 6. 6.
  Brokolinin çorba, haşlama versiyonları ile öne geçecegi versus.
  ... soyun yavrum geliyorum
 7. 7.
  karnabahar alır.
  1 ... bildigin koala
 8. 8.
  sebze vs sebze.
  ... yazarolacakcocuk
 9. 9.
  Kazananı olmayan karşılaştırma.
  1 ... andreth
 10. 10.
  iğrenç yemeklerde ölümüne kapışacak olan iki sebzenin versusu. Hangisi daha iğrenç derseniz ben oyumu karnıbahara veriyorum.
  ... bugun gunlerden o gun