bugün

büyük bir sürpriz yaparak oscar heykelciğini crash'a kaptırmış olan film. bu diğer dallarda ödül alamadığı anlamına gelir mi, elbette hayır. zira en iyi yönetmen başta olmak üzere 3 dalda kapmıştır ödülü.

film kısaca 2 gay cowboy'un yaşadığı duygusal ilişkiyi anlatır. ayrıca soundtrack i muhteşemdir!! tavsiye edilir

(bkz: a love that will never grow old)
tüm zamanların en iyi aşk filmlerinden biri kanımca...ang lee ye en iyi yönetmen ödülünü getirmiştir.
"The truth is... sometimes I miss you so much I can hardly stand it."

bazen aşk, cinsiyeti ne olursa olsun, sevdiceğin kanlı gömleğini saklamaktır bir dolapta yıllar boyunca...

gözlerden yaşlar getirmiş bir film brokeback dağı.. mükemmel tek kelimeyle!!
tezgah cd cilerinde ibne kovboylar namıyla işlem görmektedir.
sinemada insanlarin en duygusal ask sahnelerini komedi filmiymiscesine kahkahalar atarak izledigi film.ayrica escinselligin sadece seks uzerine kurulu olmadigini en iyi anlatan filmlerden...
bugün gördüğüm korsan cdler izerinde filmin adının ibne kovboylar olarak çevrildiğini görüp koptuğum film
birbirine aşık iki kovboyun hikayesini anlatan film.ang lee'nin annie proulx'un pulitzer ödüllü eserinden beyazperdeye uyarlanmıştır..
başrollerde heath ledger ve jake gyllenhall oynamıştır.
altın küre ödüllü film
hapisanede mahkumlara izlettiği için bir gardiyanın başını yakan film.
(bkz: aşkım dağlarda gezer)
heath ledger ne karizmaymış bea dedirten film.. sadece ses tonunu duymak bile bunu yeterli kılabilir ki suratının soğuk ama çekici ifadesi ekrana yapışma sebebi olmuştur çoğu sahnede.
bu film tamamen kültür emperyalizminden ibarettir.gay kovboylarida gorduk artik yavas yavas herseyi normal dusunmeye basladik bile..
oscarı alınca bütün holywood ünlülerinin çark edip bu tarzda filmde oynamak için göz attıkları ,değeri soradan anlaşılan film
Şirinevler köprüde (bkz: gay dağcılar) diye bulunan film. Yani dünyanın en maço tipleri olan kovboyların içine ederek 2 kat daha fazla tiksinmemi sağlamış film.
peşin tanım: (bkz: olmamış)

hilary swank'in muhteşem oyunculuk performansı sergilediği boys don't cry gibi eşcinsel bir aşk hikayesini anlatan güzel bir filme hayran bir bünye olarak izlenildiğinde fazlasıyla sıkıcı, kurgusal hiçbir güzelliği olmayan, senaryoda sarkan, sadece görüntü açısından güzel, ilginç bir çalışma.

niçin bu filmi türkiye'de yasaklarlar onu da anlamadım.
Soundtrackleri herkes tarafından begenılen film. Gustavo santaolalla'nın The wings sarkısı hoştur.
namı diğer ibne kovboylar.
türkiye'de gay kovboylar olarak ün salmış ve "oscar'a da soktular valla" denilen bir nevide eskimiş kokuşmuş oscar ödüllerine insanların ilgi göstermesi amaçlanmış ve bir neviden "bakın biz sadece abd milliyetçisi değiliz aynı zamanda medeniyiz de" denmesi gaye edilmiş film.
bildiğiniz aşk filmlerinden. hiçbir farkı yok. gelişimi hızlı, sonu ise acı.

tek farkı bir kadın ve bir erkek arasında geçmesindense iki erkek arasında geçmesi.

her şekilde ağlatabiliyor.
gayet güzel bir aşk filmidir. yani bir sweet novemberı izlerken ne kadar keyif aldıysam, bunda da o kadar aldım. en komik olan ise, bu filme gitmek istediğimde arkadaşların "ben o filme gitmem" diyerek bir anda maçoya dönüşmelerini izlemek olmuştur.
eşcinsellik üzerinden prim yapan vasat bir film.
aşka dair hiçbir şeyi kovboyların ifadeleride göremedğimiz film.
cd tezgahlarında "ibne kovbolar", "gay kovboylar" adlarıyla sunulduğu hepinizce malum. benim bunu farketmem baya geç oldu.
üstünde "gay kovboylar" yazan cdyi elime aldığımda çok güldüm herhalde komik bir seslendirme sunmuşlardır da ondan böyle "esnek" bir isim komuşlar, dedim. ama yanılıyormuşum meğersem...
yanımdaki arkadaşım da "yanlış isim koymuşlar aslında ibnelerin ızdırabı" adını koymaları gerekiyordu demesin mi buyrun burdan yakın *
türkçeye çevrimi yanlış yapılmış olan film. biz ona kendi aramızda konuya uygun daha orjinal isimler bulabilirdik sözlük olarak. ayrıca az yumuşamış bi arkadaşım yok yok tanıdığım daha uygun bi tabir olur, bana bu filme gitmeyi önermişti ki ben o sıralar filmin konusundan bihaberdim. konuyu öğrenince onun yanına fazla uğramamam gerektiğini öğretmiştir bu film bana.
izledikten sonra ev arkadaşımın bana bakışlarının beni korkuttuğu film olmakla birlikte hakkaten böyle bir durumun böylesine güzel ve duygu dolu işlenebildiği harika bir filmdir.