1. 1.
    muhteşem kağıt oyunu. kafa patlatan, sürekli aklına gelen, öğrenmek için kitaplar okunması gereken oyun. briç öğrenilince başka kağıt oyunu oynamak istemez insan -king hariç-
    5 ... cyranox
  2. 2.
    52 lik deste ile 4 kişi tarafından eşli oynanır. sanzatu, empas, ekspas, kontr, surkontr gibi deyimleri vardır. satrancın kağıt oyunlarındaki karşılığıdır.
    3 ... cyranox
  3. 3.
    oyunların kralı pokerdir kralların oyunu briçtir diye bir laf vardır
    6 ... aabi
  4. 4.
    satranc krallarin oyunudur, bric oyunlarin kralidir...
    5 ... cyranox
  5. 5.
    5 li major, acol, standart american, goren gibi oyun sistemleri vardır. en çok kullanılan sistem 5 li majordur...
    2 ... cyranox
  6. 6.
    lisedeki kimyacının "ben işte briç oynuyorum zaten tübitak tan da patentim var" deyip kendini dünyanın en zeki adamı sandıran bir kağıt oyunu*
    3 ... snakesawar
  7. 7.
    Kocaeli Üniversitesi eğitim fakültesinde seçmeli ders olarak verilen birçok dersten daha faydalı bir o kadarda zeka gelişimine faydalı oyunların kralı
    2 ... lefter
  8. 8.
    ismini ingilizce köprü anlamamına gelen bridge kelimesinden almıştır. karşılıklı oynandığı için köprü yada bridge dendiği söylendiği gibi, osmanlı zamanında sarayda osmanlı ve ingiliz generalleri oynadığı için * galata köprüsünden ismini aldığı gibi söylentiler vardır.
    asillerin oyunudur.
    ... sefertasi
  9. 9.
    bric seks gibidir, ya partnerin iyi olacak ya da elin kuvvetli olacak analojisine kurban gitmiş, kanırtmacalı batak..
    5 ... lazy pigeon
  10. 10.
    http://www.tbricfed.org.tr/
    ... vernon sullivan