bugün

oğlumuz brfxxccxxmnpcccclllmmnprxvclmnckssqlbb11116'nın sünnet töreninde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

- hanım, brfxxccxxmnpcccclllmmnprxvclmnckssqlbb11116 sünnet oluyormuş.
+ güntekin sen ciddi misin?
-annae ben brfxxccxxmnpcccclllmmnprxvclmnckssqlbb11116 nin doğumgününe gidicem.
+Matrix'te mi?
* baba benim ismimin anlami ne?
^ ne bileyim oglum biz senin ismini isim yasasini protesto etmek icin koyduk.
* nasil sectiniz bu ismi?
^ klavyeye rastgele bastim ben bu cikti.
* o klavye var ya..
sol frame'nin ırzına geçen çocuğun ismi.
_ yavrum oss sinavin nasil gecti?
+ anne sirf siz devlete karsi geldiniz diye bir halt edemedim. 3 saat boyunca ismimi dogru kodladim mi diye kontrol ettim. *
isveç'te ailelerin çocuklarına metallica, ikea, veranda gibi isimleri vermek istediklerinde başlarına geldiği gibi kabul edilmeyen bir isim. ancak nedense google adı kabul edilmiş.
isveçteki "isim verme yasası" neymiş ki böyle bir protesto yapılmış sorusunu akla getiren isim. biri aydınlatırsa sevinirim.
Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg diye göl adı olursa brfxxccxxmnpcccclllmmnprxvclmnckssqlbb11116 diye insan ismi de olur...
(bkz: bu ne lan)
-küçük adın ne söyle bakim.
+söylemem
-yoksa adını söyliyemiyor musun?
+kolaysa sen söyle y.rrağım.
aslen ouagadougou'lu olan çocuk.
ailesi çocuklarının ismini "albin" şeklinde telaffuz ediyormuş ve hatta vaftiz bile ettirmişler. anlamadığım neden albin diyeceksen ismini "brfxxccxxmnpcccclllmmnprxvclmnckssqlbb11116" koyuyosun.
1991 yılında dogan isvecli cocugun ismidir. bu isimle vaftiz olabilmiştir ve ailesi ismini "albin" diye telaffuz eder. isim verme yasasini protesto etmek icin baska bir aile de cocuguna metallica ismini vermeye calismis fakat onlar da kabul edilmemiştir. bunun yaninda google ismi kabul edilmektedir.
içinden çıkılamayıp her işlemde ayrı bir şekle girmesi muhtemel isim.
ismini nick olarak alıp sözlüğe girse büyük dikkat çekecek kişinin ismi. kimse ismi olduğuna da ihtimal vermez. bana ismim bu dese hemen engelli listeme eklerim şerefsizim * *.
- iyi günler xxx bankası müşteri servisine hoşgeldiniz. adınızı alabilir miyim?
+ şeyyy. emin misiniz?
- evet beyfendi size hitap etmem ve işleminizi geçekleştirmek için adınıza ihtiyacım var.
+ söylemesi biraz zor il adı olarak kodlasam?
- olur beyfendi dinliyorum
+ bolu rize, şey ardına iki tane iks, ceyhun ceyhun, iki tane daha iks, muğla niğde polatlı..
- sus aq yeter git başka kredi kartı al bir daha da burayı arama.
- adın nedir genç?
* brfxxccxxmnpcccclllmmnprxvclmnckssqlbb11116.
- rahmetli dedemin ismi yeminle. gel sarılayım şöyle.
sivil havacılık kodlamalarıyla daha da ilginç olabilecek isim(!).

örneğin pilotumuz kuleye uçakta rahatsızlanan bu kişinin ismini kodlarken, birkaç harflik başlangıcı için;

bravo romeo foxtrot xray xray charlie charlie xray xray mike november ...
keske bu cocuk gelecekte futbolcu olup ülkemizdeki futbol kulüplerinden birisine transfer olsa..

sadece ulkemize has, atilan gollerden sonra golu atan futbolcunun ismini uc defa arka arkaya tekrarlama alışkanlığı kesinlikle ortadan kaldirir..

- be re f iks iks.. vurdu ve gol... be re fe iks..be re fe iks... höh be hay zokam senin ismini koyana..
annesi ile babası biraz daha kassalar sözlüğümüzde karakter sınırına takacakları çocuk olacakmış maazallah.
keşke bu çocuğun isminde bir boşluk falan olsaydı da sol frame in ebesi biraz rahat etseydi.

edit: olm oylamayın yaw. ben butonunun da ebesine göz dikti bu.
(bkz: adını anmayacağım)
(bkz: da vincinin şifresi)
ibrahim sadri: adın batsın
brfxxccxxmnpcccclllmmnprxvclmnckssqlbb11116: yarın 'a' olarak değistircem abi.
ibrahim sadri: a'n batsın.
+ hayır ayten ben oğlumun adını berkecan falan koymam.
- tamam nuri. ben de hebele olmasını istemiyorum. napcaz?
+ tamam o zaman adını kendi seçsin... hatta kendisi yazsın.
- nasıl yani?
+ sen ver çocuğu bana. geçelim klavyemizin başına. hah hadi olum yaz. aferim olum bas böyle harflere... bak ayten ne güzel isim oldu. nasıl ama? dahi kocan buldu yine hehehe. bas olum bas. ehehehe.
- !!!
sol framenin ırzına geçtikten sonra doğan başlığa verilen isimdir.