bugün

zor ama imkansız değil tabi ki brezilyanın şu anki halinde çok rahat brezilyalı arkadaşlarım gitmeye çalışıyor hala karteller var vs. yeter daa diyip azcık güzel müslüman görünce olabilirler ama kimsenin müslümandan bahsetmediği bir yerde tabii ki zor.
ne yalan söylim adam mantıklı konuşuyor.
Şu muhabbet baydı artık mk ya.

Sanki hepimiz babamızın kopyasıymışız gibi.
(bkz: rio karnavalına mehteRanla katılmak)
açık ve net cevap veriyorum bunu bilemezdim.

insanlar içinde yasadigi toplumun baskin inancından siyrilip baska inançları benimseyebiliyor. örnekleri çokca mevcut.
bildiğim şeyi nasıl biliyorum veya sen nereden biliyorsun temel soruyu soran,şüphe ile araştırma yapan herkes bir başlangıç yapar.amazonda doğan bir insan bu yüzden bence daha şanslı. afrikada çinde köle gibi çalışıp düşünmeye hiç vakti olmamak daha zor bir durum.
Bugün Türkiye Müslümanların yoğun olduğu bir ülke ve hemen hemen doğan her çocuk Müslüman olarak yetiştiriliyor, ama günümüzde müslüman olmadığını söyleyen binlerce de genç var tabi bunun dinin sorgulanması ile de ilgisi var. Demem o ki brezilya’da doğsanızda da çok küçük bir ihtimal de olsa müslüman olabilirsiniz araştırarak,sorgulayarak ancak müslüman olarak yetiştirilmeyeceğinizin garantisini veririm.
Bu işlerin bir çok etkeni olabilir.çevre aile şehir ülke dini örfleri vs.dindar aileden dini yaşamayan çocukda oluyor,ateist din düşmanı aileden imanı temiz çocuklarda yetişebiliyor.
Olmazdım. Zaten Müslüman değilim.
Ayrıca ateizmin, teizmden hiç bir farkı yok. Aynı düşünce yapısıdır.
En mantıklı olanı Agnostizmdir, nokta.
o kadar g*tün arasında müslüman kalana helal olsun derim.o giyim tarzı, o seksapellik.töbe bismillah.
türkiye'de doğdum. aklım ermeye başlayınca müslümanlıktan çıktım.
peki arabistan'da doğsanız hristiyan olur muydunuz?
Kim kimi kandırıyor allah askına tabiki kimse olmazdı milyonda bir belki . Kime desen bn olirdum diyo eminim olurdu herkes.
Dansçı olmayı garantilerdim.
Evet. Şüphesiz balikesirli elhamdülillah müslümandır.
Brezilya Dünya’da hristiyan nüfusun en yoğun olduğu bölge, halkın dinlerine olan bağlılığı ve dinin hayatlarındaki yeri de aynı ölçüde. Okullarda incil öğretiliyor, Günlük yaşamlarından geleneklerine kadar din var. Hristiyan aleminin Suudi Arabistanı.
Tüm bu şartlar altında müslüman olabilen kişi cennete sınavsız giriş hakkı kazanır.
nasılki çocuğumuza diğer dinleri araştırma imkanı vermiyorsak müslümanlar gibi allahın varlığına inanan diğer din mensublarıda (doğru bildiği) diğer dinler aracılığıyla ibadet ediyor. burda önemli olan yaratıcıya ibadet etmek. aracıya değil..
Müslüman ülkede doğup müslüman olmuyoruz. Bu da var.
bence müslüman olmayacağımız gibi, müslüman düşmanı bir hristiyan kafatasçı olma ihtimalimiz bile daha fazla.

çünkü dinler kültür gibi ana, baba, sosyal çevreden etkilenerek benimseniyor. tıpkı takım tutmak gibi. mantıklı düşünen biri bunu zaten reddedemez.

elbette istisna vardır, ancak kaideye nüfusu yoktur.
Eğer müslümanlık adı altında milletin ne servetler
götürdüğünü öğrenseydim, koşa koşa camiye giderdim heralde.