bugün

abartılmamış ve bir balon olmayan bu diziye en çok yakışan sözdür.

zeka unsuru, aksiyon, dram, komedi, gizem, macera, heyecan, aşk, illegal, aile sevgisi...

her şey bu dizi de mevcuttur. kesinlikle ve kesinlikle en iyi dizi budur.

--spoiler--
eleştirebileceğim tek sahnesi vardır o da final. ben hep heisenberg'ü ailesi ile miami sahillerinde kokteylini yudumlarken mutlu bir sonla bitmesini beklemiştim...
--spoiler--
tamamen gerçek olandır. her çok iyi şey için söylenen
-abartılıyor.
-yok canım o kadarda kusursuz olamaz vs. şeyler breaking bad için söz konusu olamaz.
(bkz: yabancı dizi izleyenlerin özenti olması)
Kalitesi tartışılmayacak dizidir. Bazı ergenler çıkıp, ya çok sakin aksiyon diye ağlarsa yaşlarına verelim. Gerçekten izlemesi keyif verir. Bir günde sezon bitirmeye çalışmışlığım vardır. Hele karısı (bkz: skyler white) bu insandan nefret edebiliyorsa insanlar kendileri diziye, karakterimize nasıl bağlı olduğunu gösterir.
yaklaşık 5 gün sonunda prison break in bütün bölümlerini izledikten sonra bana cok yavaş gelmişti. galiba beynimde yanmış olabılır. ama sonuc olarak breaking bad ıda bitirdim. bana göre prison break akıcılık konusunda daha iyi hele ki ilk sezonu gerçekten muhteşem ve tabi ikinci sezonun başları. ama breaking bad'ın konusu cok daha farklı.. akıcımı desem değil, sıkıcımı desem o da değil. bak yine kafam karıstı..
Tüm kalbimle katıldığım önermedir. Bu diziyi izlemeyenler çok şanslılar. Keşke onların yerinde olaydım. *

Bir keresinde dizinin en son kaldığım bölümünü izlicektim ki arkadaşlar geldi. Ne izliyosun muhabbeti falan. Dedim breaking bad çok iyi dizidir oturun izleyin. Çocuklar da yabancı dizilere yeni yeni sarmışlar. Her neyse oturduk dizinin başına açtım kaldığım bölümü. izleyenler bilirler 'sinek' diye bi bölüm. Allahım bu kadar sıkıcı bi bölüm olamaz 45 dk boyunca bizim adam laboratuvar'ın içinde sinek öldürmeye çalışıyor. Arkadaşlar haliyle 'bu mu lan süper dizi' diye küfür etti * . Bi şeyde diyemedim adamlara. Öyle bi rezil oluştu o. Yapımcıların alacağı olsun.

Edit: laboratuvar nasıl yazılır diye kontrol edip düzelttim *
kesinlikle doğrudur. her bir bölümü çoğu filmden daha başarılıdır. bu önerme dünya tarafından da kabul edilmiş olsa gerek ki imdb'de 1. sırada yer alıyor 10/9.5 ortalama ile.
kesinlikle benim de tüm kalbimle katıldığım önermedir özellikle son bölümleri gerçekten duygusallıkta zirve yaşatır insana. bu arada game of thrones 9.6 imdb puanıyla şu an birinci sırada, tabi ki bunda breaking bad in bitmesinin de etkisi var.
behzat ç. çekilmeseydi doğru olabilecek önerme.
kesinlikle katıldığım önerme.
--spoiler--
sinekli bölümü bile özledim amk.
--spoiler--
katıldığım cümle. tartışılmaz bile.
Gözler ezel dizisini görmeseydi doğru olabilecek önermeydi. lost'U da unutmamak gerek tabii.
hector salamanca'nın da onayladığı tespit.
ding ding ding ding ding.
gelmiş geçmiş en iyi dizi olması gerçekçi yapısında saklı olandır.

--spoiler--
eğer ilk entrydeki gibi walter ailesiyle miami sahilinde kokteyl yudumluyor olsaydı, bacanağının ölümüne sebebiyet vermiş, binlerce insanı uyuşturucuyla zehirlemiş ve onlarca kişiyi gözünü kırpmadan öldürmüş bir insanın rahatlıkla gezebileceğini gösterirdi. ama olmadı. gerçek dünyada nasıl olacaksa, o şekilde bitti.
--spoiler--
bir kaç sezon daha devam etseydi eğer muhtemelen olmayacaktı. karakter değişimlerini bu kadar iyi yansıtan başka bir dizi daha yoktur. o yüzden doğru önermedir.
Doğru sözdür. Final bölümünde kusur yok ki. bu arada spoiler olmuş başlığı açan kişi. Ayık ol.

Düzenleme: adamsın başlığı açan kişi.
bir prison break olmasa da güzeldir.
yine de bir akasya durağı değildir.
Tartışılmamasi gereken gerçek. Yapmayin çocuklar hakkini yemeyin bu dizinin. Tekrar başlaması gereken dizi. Niye bitti sanki. Dertlendim yine.
Micheal scofield karakterinin yalnızca sol taşağını gösterseler bile gölgesinde kalacağı dizidir. Kimya mühendisleri Tarafından seviliyor yinede.
Walter white'in ne yaptiysa (illegal'da olsa) tamamen ailesi icin yapmasidir. Dogru mudur? Degildir. Ama niyeti iyidir.
tartışmasız bir gerçektir.
özneldir.
imdb puanı 9,5tir ki doğru bir önerme olabilir.
hakikattır, gerçektir, rasyoneldir, reeldir, uscudur, sevmeyen ibne uslu dur.