1. 1.
  dostoyevski'nin bir romanının adıdır.
  3 -1 ... zall
 2. 2.
  en şeker kahramanın (bkz: alyoşa) en filozof kahramanının (bkz: ivan) en mahalle delikanlısı karakteri (bkz: dimitri) olan roman..
  1 ... rasko
 3. 3.
  dostonun hukuk ve aşk içerikli mükemmel bir "baba katilliği" konulu romanıdır. iletişim yayınlarından çıkanının yazarı ergin altay olup, bursa da altıparmakta burç sinamasının karşısındaki kitapevi-kırtasiyenin sahibidir. kitabı alır almaz ergin hocaya imzalatmışımdır. zevkle okuduğum romanların en başında gelenlerindendir.
  2 -2 ... arcadian
 4. 4.
  kara ve mozov kardeşler. annesi rus babası türk bir ailenin ikiz oğlanlarıdır bunlar. kara adındaki oğlan babaya çekmiştir esmerdir biraz ondan babası adını kara koymuştur mozov da 2. oğlan bunada adını anası vermiş sarımı sarı bi oğlan buda...*
  2 -4 ... sfp
 5. 5.
  kitabın en karizmatik karakteri ivan karamazovun ağzından hristiyanlığın bir nevi sorgulanması şeklinde gerçekleşen (bkz: büyük engizisyoncu) bölümü dostoyevskinin kafasında neler döndüğünü anlatan oldukça sarsıcı ve karışık bölümüdür..kitap okunduktan sonra bu bölümün bir kez daha okunması bize rusların kafasındaki soru işaretlerine dairde önemli ipuçları verir..
  ... baudelaire
 6. 6.
  dosto'nun bence en güzel eseridir. bu konuda orhan pamuk'un "geçen yüzyılın en iyi kitabıdır" söylemi hiç de abartılı değildir. insanın okudukça okuyası gelen, heycandan bazen dünyayı unutturan anlar yaşatan esrarengiz bir tılsıma sahip olduğuna inandığım muhteşem klasiktir. başlığı gördüğümde bir an hüzünlendiğim ve tekrar okumak için 15 gün gerektiren kitaptır.
  1 -1 ... arcadian
 7. 7.
  edebiyat dersine çalışırken karamazov kardeşler olarak testisleri penis olarak da balzac'ın goriot babasını düşünmeme neden olan roman.
  1 -2 ... ucuncayir666
 8. 8.
  karamazov kardeşler dönemin bir diğer rus dehası tolstoyun başucu kitabıdır..
  ... baudelaire
 9. 9.
  (bkz: rusya nın dünyaya kazandırdıkları)
  ... balyancho
 10. 10.
  dostoyevkinin başyapıtım dediği kitaptır. dört cilttir. baba karakter tahlillerinde yine coşturmuştur milleti.
  1 ... pascalaga