bugün

sabahtan akşama kadar çalışırsınız, vatandaşa hizmet edersiniz ama karşılığında aldığınız maaş 3 kuruş. daha sonra siktir et lan dersin tek başına yürümeye başlarsın, önünden spor araba geçer arabayı süren de daha liselidir.
çok çalışmamıza rağmen sınavdan düşük aldığımız anlardır.
ömrünü çalışmakla geçirdiğin zaman. elde ettiğin ne olursa olsun kaybettiğin gençliğindir.
Ay sonunu bile getiremediginiz o küçücük maaşı aldıgınız andır.
(bkz: modern proletarya)
vatandaştan üç beş lira vergi borcunu tahsil etmeye çalışırken vatandaş ile kavga gürültü seviyesine geldiğinde birinin çıkıpta
oğlum bilal evdeki paraları sıfırla dediği an.
ulan diyorsun neyin derdindeyiz biz burda.
Torpil olmadan yine bir şeyin olmayacağını anladığımız an bunlardan sadece bir tanesidir.
ali ağaoğlu'nun çektiği reklamlardan sonra gelen anlardır.

my home? oo yes your home. oh come fuck me.
sizden daha az mesai yapan birinin dafa fazla maaş aldığını öğrenmek.
lise mezunu çalışanların senden fazla maaş aldığını görüp yükseklisans sınavlarıyla cebelleştiğin anlardır.
bu ülkeye bu hırs niye daha çözemedim.
ne de olsa adamın yoksa kariyer de yok.
psikolojik bir şey sanırım , kendini rahatlatmaya çalışıyorsun.
yandaki kıro konuşmayı bilmezken okuma yazması bile olmayan müşteri sana çemkirirken bir umut besliyorsun.
beyhude işte.
Evlensem direk kurtulurum mantığıyla yaşıyorum. Bu yüzden çalışmak saçna geliyor.
Pek yoktur şahsım adına. istediğim şey için yılmaz bir azim içindeyim çok şükür başka türlü olamaz çünkü.
kendimi bildim bileli gelen histir. insan bir ev bir araba almak için ömrünü çürütür mü? bizler çürütürüz. evet.
Yaptığınız işin takdir edilmediği anlardır. He bir de hatanızın deli gibi yüzünüze vurulduğu anlardır.
Ev sahibinin birikmis kira icin geldigi anlara itiraz etmeden domalip olacaklari ekleyecek kadar masumdur onlar.

O romantizmlerinizi yerler, girmeyin bu kafalara.
Maaşın anında bitmesi.