bugün

evliliklerin son noktaya varmasının arkdasında yatan gerçekler.
en başta geçimsizlik gelir . sonra bi sürü nedenleri sayabliriz. ama bir örnek var ki buyrun çok değişik hoşunuza gideceğini umuyorum .

--spoiler--
suudi arabistanda bir kadın kocasına kahve yapmazsa boşanma nedenidir.
--spoiler--
boşanmış bir erkek olarak tek bir nedenim var.

(bkz: doymuşluk)
-aldatmak veya aldatılmak,

-eşin psikolojik sebepleri,

-kadına veya erkeğe şiddet,

-ilgisizlik.
aldatılmak.
Erken boşalma. Gülme ben bu gördüm.
açılın konunun uzmanı burda. anlaşamamazlıkdır. (bkz: ne yani destan mı bekliyordunuz)olay bu.
Bir sürü neden ortaya Atilabilir; ama kim be derse desin parasızlık Acik ara birinci gelir.
kadın ve erkek arasındaki uyumsuzluk en bariz örnektir.

özellikle de yatakta. aradığını ya da arzu ettiğini bulamayan her iki birey mutlak olarak üçüncü kişiye yönelir. bu aldatmak ve ihanet olur ortalık karışır. ama düzeltme yoluna gitmeye kimse uğraşmaz...

biten her ilişkide olduğu gibi "suçsuz" olma egosu tavan yapar ve "suçlu" durumuna düşmemek için bazen bir ömür boyu çiftler kendilerine hayatı zindan ederler.
(bkz: aşk bitti)
adam uçan kuşa borçlanır, kadın çeker gider.
(bkz: iyi günde kötü günde)
en büyük nedenlerinden biri; ten uyuşması.
Kadın aşırı kilolu ve şişmansa bu boşanma nedeni olarak kabul edilmektedir.

Aşırı kilolu Karısından boşanmak isteyen koca mahkemede hakime şunları anlatır.

Hakim bey karım dolapta ne var ne yok hepsini aynı gün silip süpürüyor akşam eve geldiğimde sabah dolapta gördüğüm şeyleri göremiyorum.

Bıktım bu kadını beslemekten der ve hakim çifti tek celsede boşar.

Burada hakimin dikkat ettiği konu kadının şişman olması değil dolaptaki her şeyi kısa sürede bitirdigi ve kadının kocasına ekonomik olarak büyük yük oluşturmasıdır.
Boşalma.
çok konuşmak, her şeye karışmak. erkek içinde kadın içinde.
Recel yuzunden...
Taraflardan birinin sorumluluklarını yerine getirmemesi.
Evlilik iş bölümüdür.
hakarettir, siddettir, psikolojik ustunluk kurma cabasidir, ihanettir. ulke ekonomisi bile bosanma sebebi olabilir. hatta alt kat komsusu, adamin annesi.

gunumuz sartlarinda kolay erisilebilirlik de bu listeye eklendi esasinda. ceplerimize giren internet bunun en belalisi. "evli adam daha cekicidir" tarzi mizahlar yapiliyor orta yerde ve biri de cikip "bu nasil bi yozlasma amk" demiyor. eskiden evde erkek olmayinca eve amca oglu girmezmis. tamam istedigimiz duzey gerilik degil hay hay ama bu duzenden kavak yelleri senaryosuna nasil donduk anlamiyorum. artik kadinlarin aldatmasi da namus meselesi olarak gorunmuyor. (fazla seksist oldu malesef) "amaaan bosanirim gider. 30 sene ayri yasamisim, adam kahri mi cekecegim bu saatten sonra" tarzinda dusunen kadin sayisi da gercekten cok fazla.

babaannem bugun bi sey anlatti. fikra mi, ani mi bilmiyorum. kadinin biri uzun yillar sonra evlenmis. komsusu demis ki "ayse bunca zaman bekledin ama kocanda cok cirkin" ayse "olsun, babamin evindeyken bu da yoktu." demis. diyecegim; eskiden insanlar bosanmayi akillarindan dahi gecirmiyormus. suan kadin erkek iliskileri o kadar viccik vicik ki kimsenin birbirine saygisi yok. ben yaslaninca kocama bey demek istiyorum ve kainatta kendimi cok yalniz hissediyorum.

nerdeee o eskii ramazanlar dime yea.
Kadının annesi eve çok gelip gidiyorsa günde 5 kere telefonlaşılıyorsa boşanmaya giden yol açılıyor genelde geçmiş olsun.
Genelde erkek annesini fazla aramadığı için ve sık sık gelmediği için sorun yok.
Yani sorun erkeğin kaynanasında.
çevremde şahit olduğum boşanmalardan yola çıkarak birkaç madde söyleyebiliriz:

1) karakter farklılıkları önemli bir etken. kız şen şakrak, aşırı sosyalse, erkek kendi halinde işinde gücünde, eve gelince odasına girip kafa dinlemek isteyen bir tipse boşanmayla sonuçlanıyor. buna dikkat etmek lazım.

2)erkeğin işsiz olması ve sorumluluk almaması başka bir nedendir. 'çok merhametli, çok iyi bir insan' şeklinde anlatılan bu erkek aileyi bir arada tutamamamıştır.

3)aldatma.

4)uyuşturucu.

5)içki.
erkeğin akp'li olmasıdır.

akp'li erkek karısına değer vermez, döver, söver, onu mal gibi görür.
Tahammülsüzlüktür efenim.
hiç bir kadın kolay kolay boşanmaz evine yuvasına eşine çocuklarına sahip çıkar ama varsa boşanma kadının harcayacak çabası kalmamıştır. şiddet vs her şey olabilir nedeni ama bir kadın kolay terk etmez ilişkisini.
yerine göre ters ilişki isteyen bir koca yerine göre de cinsel hayatı olmayan bi kadındır.
Erkeğin annesi ve eşi arasında köprü görevini kuramamış olması.
(bkz: ana kuzusu erkekler)
diş macununu ortasından sıkmak. (bkz: ayrılsak da beraberiz)
güncel Önemli Başlıklar