bugün

annelerin sinirlerine horon teptiren eylemdir. bu eylemle birlikte söylenmeye başlayan anne saçlarınız ağarana kadar susmak bilmez. olay esnasında psikolojik destek alma ihtiyacı hissedersiniz. olay kapansın diye anne ben onu soğusun diye dolaba koyuyorum biri doldurunca hemen su soğur dersiniz ama annenizin saçlarında bir elektriklenme farkedersiniz o an. işte o an yapmanız gereken şey sizi mutlu eden şeyleri hatırlayıp kulağınızı tıkamaya çalışmaktır. çocuk olmak da zor zanaat en nihayetinde..
* Sabotaj
şişeyi soğutmak.
yaz aylarında susuzluktan kırılırken cinnet geçirilmesine sebebp verecek hadise.
suyu içerken hoş olan, ancak suyu doldurmaya gelince zor olan eylem. bana yapılırsa deli olurum ama nedense yapmaya bayılırım..
şişeye su koyup dolaba koymak yerine,yaygınlaşması gereken bir davranıştır.
özellikle cam şişeleri dolaba boş koyduğunuzda şişeyi soğutmuş oluyorsunuz ve canınız su istediğinde şişeye normal su koyup kısa bir süre bekliyorsunuz.
ileri görüşlülüktür. yakın zamanda o şişeye su doldurulacağını bildiğinden önceden soğumaya bırakmıştır.
(bkz: afferin bunu cok iyi dusunmussun)
tipik bir üşengeç insan modeli.ancak sonra tekrar gidip hala şişenin boş olduğu görüldüğünde ise kendi kendine küfretme nedeni..
bunu yapan insanın ismi zekâidir... *
üzerinde cok fazla dusunulmesı gereken bır eylem.*
düzenli ve titiz bir insanı çileden çıkarabilmenin en kolay yollarından birisidir. şişe su içmek için konulmuşsa kötü bir durumdur; ancak düştüğünüzde veya sabah gözünüz şiştiğinde çok iyi geliyor.
arkanızdan mutlaka dolduracak birinin olduğunu bilerek yapılırsa alışkanlık haline gelecek durumdur.
soğutulmuş şişeyi kullanmak bunun mazeretidir.
anneye karşı yapılan en büyük şerefsizliklerden biridir.
özel bir anlamı olan şişenin atılmaya kıyılamaması durumudur. *
doldurmaya üşenip ben içmedim süsü vermektir.
dolabı açıp da boş şişeyi gören her kişi "lan ben doldurmazsam kimse doldurmuyor lan bu şişeleri" yakarışında bulunacaktır.
soğuk bira bardağı gibi birşey sanırım suyu onun içine doldurup içmeyi seven insanların olabileceğini görmezden gelmemektir.
bi sonraki versiyonu için boş tabağı dolaba koymak.
boş şişeyi bulandan küfür yiyeceğinden emin olmaktır.
insani rahatlikla katil edebilen bir olaydir. gecenin bir vakti içiniz yanmis dolabi bi açiyorsunuz süpriz.
her seferinde tamam deyip azar üstüne her sefer unuttum pardon diyebilmeyi gerektirir.
(bkz: hangi dolaba)
o şişesi götünüze girmişten beter eder anneniz demedi demeyin.