bugün

öğrencinin seçtiği en spesifik yoldur. başlangıç için çok tatlıdır ama sonucu biraz kanatır.
-Ögretmenlerin sevdiği kagıttır.
-Elden birşey gelmemesi durumudur.
-Kafası dagılan ögrenci davranışıdır.
-Utandıran , insanı yerin dibine sokan bi davranışta olsa rahatlıkla arkadaslarla paylasılan davranıstır.
-Ayıptır.
-Ulan salla en azından
-insanmısın ya hiç mi bir bok duymadın kodugum dersinde ?
kesinlikle boş kagıt veremessin. kagıdın biyerlerinde kıyısında kösesinde salaklıgınızı ispatlayacak isim ve bilimum sayılar yazılır. (hocanın sıfır verirken kim bu salak diye zorlanmaması için)
boş kağıt verecek kişi sınavı çoktan gözden çıkardığından gece uykusunu güzelce almıştır zaten… sabah kalktığında “lan şu formül neydi, şu notlara son kez bakayım” telaşı yaşamaz; hatta o kadar rahattır ki boş kağıda imza atıp yatağına geri dönme hayalleri kurar. sınava gecikme gibi bir derdi olmadığından ve sınav öncesi çalışmış arkadaşlarının kendinden emin o sinir bozucu suratlarını görmek istemediğinden sınava geç kalabilir, hakkıdır. herkesin elinde notlar varken elinde sadece kalem taşımanın gururunu ve karizmasını sonuna kadar kullanır. kendinden emin bir şekilde sıraya oturur ve soruların dağıtılmasını bekler. bu sırada çevreyi süzer, herkeste bir telaş vardır, oysa kendi bacak bacak üstüne atıp kalem çevirecek kadar rahattır, umarsızdır. cevap kâğıdı dağıtılır ve güzelce isim soy isim ve tarih yazılır. sınav kâğıdına yazabileceği tek bildiği kelimeler bunlar olduğundan özen gösterir. hatta bazen bu evrede o kadar gaza gelir ki hocaya tarihi bile sorar, duyanlar bu kendine güven gösterisinden olumsuz etkilensin diye… sonuçta o sınava çalışanlar da en az sınav ve hoca kadar suçludur, nefret edilmeyi hak etmiştir.
yüksekokul yıllarımda bir hocanın "boş kağıt verme lüksünüz yok, soruları aynen geçirmek zorundasınız" demesiyle özlemle andığım bir eylem.
boş kagıt veren cocuk ve hoca arasındaki bir diyalog..

+ niye ismini yazmadın gerizekalı
- hocam yetiştiremedim
boş kağıt vermektense karakalem çizimler yapar verirdim. 5 puan isim soyisim, 5 puanda çizim için alırdım etti 10 puan. allah bereket versin. tavsiye ederim işe yarıyor.
çok rezil bir duygudur "genemi ulan gene mi diye" ağlansanızda çalışmadığınız sürece verebileceğiniz tek kağı biçimi ananızın ak sütü gibi beyaz bir sınav kağıdıdır. tabi bu kağıtları böyle boş biçimde vermeye devam ederseniz ananız hakkını size helal edermi meçhuldür.
alındığı gibi geri verilen,zamanla tekrar kullanılabilecek sınav kağıtıdır.1 saat önce verdim boş kağıtımı kafam rahat.
vize final haftalarının meşhur lafıdır.
- bu sınavda da boş kağıt verdim kanka..
al başına çal tepkisi.
(bkz: disiplin suçları)
uçan mürekkepli kalemiyle sınava giren saf öğrenci tiplemesidir.
disiplin suçu olacağı dedikodusu nedeniyle bünyelerde göt korkusuna sebep olan eylemdir. bir kişinin de araştırıp "arkadaşlar yok öyle bir şey" dediğini hatırlamıyorum.

sırf bu korkudan... borçlar hukuku sınavında pratik soru sormuş hoca. isim yerine A, B kullanmış. Karman çorman bir olay, zerre çalışmamışım, derse girmişliğim hiç yok. neden bahsettiğini de anlamıyorum. bir alacak verecek meselesi var ama, hatırlıyorum. A için bir çözüm yolu aranıyor soruda. boş kağıt disiplin suçu diye gittim, gerizekalı gibi, "A'nın mutlaka bir avukattan profesyonel yardım alması gerekmektedir, bu şekilde çözüme ulaşabilir ancak" yazdım, çıktım. üstün zekamla disiplinden yırttım da ben o okulu nasıl bitirdim hala onu düşünüyorum.
bazan mecburiyet, bazan rest, bazan da öylesinedir.
her hali kağıt sahibini bağlar, okula sıkı sıkı, kimsede ekstra bir etki yaratmaz.
ne okuyan da, ne duyan da.
"boş vermişliktir"

askerde sen sürünürken okumuş elemanın kağıtla kalemle haşır neşir olmasıdır.

sen 900 lira maaş alırken diplomalı denyonun 3 500 lira aldığını görünce hay kafamı sikiyimdir.

o gün için eğlencelidir, arkadaş ortamında anlatılıp gülünenidir lakin ilerde pişman olunanıdır.

not : boş kağıt vermeyin bari resim yapın biz öyle yapardık kençler.
tasarruftur..