bugün

kiz goturmus olan genc arkadasin umut dolu arayis cumlesidir.
(bkz: evin yoksa kız götürmek neyine)
zor durumda olan bir gencin arkadaşından medet umması.
ailesiyle yasayan gencin yakaris cumlesidir. zira evi, annenin gun arkadaslariyla, aksam babanin aile esrafiyla dolmaktadir.
bin jip isimli filmi arayan bir sinefilin kuracağı bir cümle
eğer bu cümleyi cep telefonu mesajıyla arkadaşınıza göndermek isterken yanlışlıkla kız arkadaşınıza gönderirseniz işte o zaman ayvayı yediniz demektir.
bu söze maruz kalan kişinin kendini pezevenk gibi hissetmesi gayet normaldir.
(bkz: öğrenci evi)
çırpınış içindeki gencin söyleyeceği söz. ona yardım etmek her insanın boynunun borcudur.
cevabî olarak:
bkz: emlakçı
+ boş ev lazım abi
- abi boş ev var orası sorun değilde..
+ eee sorun olan ne abi?
+ bi hatun daha lazım?
- vay pezevenk seni. tamam benim hatunun arkadaşınıda çağırırız artık. elimiz mahkum..
işi bu kıvama getirmiş bir türk genci için son çare için (bkz: otel)
-boş ev lazım abi
-21 dakika 15 saniye sonra senindir aslanım, şimdi başka arkadaşlar var içeride, yalnız parayı peşin alırım
-kalsın abi saol * *
"arkadaşa arkadaşın pe.evengidir" sözünün test edildiği durumdur.
(bkz: boş ev lazım mı abi)
- boş ev lazım abi?
+ hmm, var bi tane ama!
- tamam o zaman abi, yarın yengenle geliyoz!
+ iyi gelin de ev boş ama bak, yani bayyaa bi boş hiç bişiy yok evde.
- sadece 4 duvar diyosun yani?
+ evet!!! ama istersen boyacıların bıraktığı kartonlar var, olur mu?
ev bulmak için harcanan o kadar çaba karşılığında kızın vermemesi emeğe saygısızlıktır başka bir şey değil.
karşılığında ''ev varda bize de manita var mı abi'' şeklinde cevap verilmesi olağan bir cümledir. evi verecektir, ama sizden karşılık beklemektedir, ''bize de manita yaparsan; ev senindir'' ki bekar evi olan fırsatçılar genellikle bu kafadadır, büyük çoğunluğu arkadaşım işini görsün diye düşünmez, ilk sefer düşünse bile ikinci sefer mutlaka o soruya soru ile cevap verir.

-Bize de manita var mı abi?

evli erkeklerin kaçamak yapmak için (arada sırada) çok samimi dostlarından medet umdukları bir yakarma önermesi olarak da tanımlanabilir, asla ve kat'a bunu herkesten isteyemezsiniz; zira manitayı bulup evi bulamamak çok koyacaktır; ev olur manita olmaz, manita olur ev olmaz iki durumda birbirinden beterdir ama manita bulup, evi bulamamak ve o gün iş görememek daha da çok acı verir. bekar olsanız pek koymaz, zira her taraf yiyişme yeridir ama evli bir erkek için büyük sorunlar doğurabilir, her an yakalanma ve basılma psikolojisi ile iş yapacağınız varsa da yapamazsınız, küçük bir ilçede çok tanınan birisi iseniz elinize ayağınıza bulaşması olasıdır, bu işi yapmak bile sanat ister. o yüzden güvenilir bir arkadaşın evi lazımdır, arkadaş ise fırsatçılığı bırakıp evini vermelidir unutmamalıdır ki yarın o durumlara kendisi de düşebilir.
zamanında sıklıkla bu cümleyi sarf etmek zorunda kalmış olanlardan aklı başında olanlar bu günlerde emlakçı oldu.
aman diyim kiralık aşklarınız bir tarafınızı sikmesin sabah sabah o evlerde!

- evler de boşalır mı salih?
+ ehehe koptum şuan yellow. hıhhkkk hııhkkk!

tanım: hayatında burun deliklerinden başka delik görmemiş kişinin hezeyanlarından biridir. kulaklarına attırdım hissetmedi. yeap!
Zor durum alarmıdır. Yardım edilmelidir ev yoksa yazık olmuştur.

Not; ev boş bu arada ha.
güncel Önemli Başlıklar