bugün

Sağlıklısı bulunduğunda hem fiyat hem tat anlamında tercih edilmesi gereken içki.
Dayım 3 senedir falan bu işle uğraşıyor. Kendi üretiyor, kendi satıyor. Litresini 60, 50'liğini ise 30 liraya veriyor. Baya da geniş bir müşteri portföyü var.

izmir'e her gittiğimde 2-3 litre alıp arkadaşlarla içiyorum, tadı da gayet yerinde.
Sikindirik bir 70'lik bandrollü rakıya bu saatten sonra 132 TL'yi vereceğimi hiç sanmıyorum.
isin ehli biri tarafından yapılmıssa sek icilmesini tavsiye ederim.
görsel
Kadehte görünümü şöyledir.

% 80 e kadar alkol oranına sahiptir.

Bilinçsiz kullanım öldürür.
Antakya - Samandağ ahalisinden bir tanıdık boğma rakının hasını yapıyor. Tanıdık dediysem de vakti zamanında kimya öğretmenimdi kendisi.

Arada görüşürüz, litrelik pet şişede bir-iki tane verir. Kaymak gibi kayar gider.
rakı şişesini boğan biri canlanıyor insanın gözünde.
Bir uyarı cümlesi.
sek içerseniz bir şeyleri tersten görmeyi sağlar.
Fenadır, adabıyla ve ayarın da içilmesi gerek.

Aksi takdirde final de problem olabilir.
Hatay Mersin Adana civarında çok yapılmaktadır ve onu içmek her yiğidin harcı değildir. Ben uzun zamandır boğma içiyorum sonra yılbaşında Yeni Rakı aldılar ve su gibi geldi. 7 duble içmeme rağmen üstüne bira ile cila yapmama rağmen kusmadım. Boğmanın dibini görmek farklıdır.
Sek içilir.

3 kez kaynatılandan aşağısı ameleliktir miyorluktur.

Ayrıca memba hatay değil Tekirdağdır.

Gelen olursa yeşillendirsin.
Tedavi edilmez üzüntünün yok edilmesi için damıtılıp sunulur.
"Benim" diyen adamın 2 dublede ayaklarını yerden kesebilen el yapımı mey.
Adana’dan kargoyla gelip sofralarımı güzelleştiren rakıdır.
Amasya'da uygur isminde bir alevi köyünde de yapılan ve çok tutulan içki. Diğerlerine göre daha sert oluyor bunların rakıları. Jandarma sürekli baskın yapıp tonlarca rakı ele geçiriyor ama kaynağı bir türlü tüketemediler. Ne jandarma bıktı ne de köylü rakı yapmaktan vazgeçti.

görsel
görsel
görsel
görsel
içimi sert, metil oranı yüksek rakı.

Tavsiye etmiyorum ve ben tadını sevmiyorum. Alışılmış bir lezzet belki ama bir yeni rakı değil.
kor etmese bari.