bugün

Biutiful.
Yerlilerden en çok, Ah müjgan ah. Rahmetli sadri alışığın en güzel filmlerinden. Duygu ve anlam yüklü.

Yabancılardan jean reno nun leon. ilk aklıma gelenlerdir.
içimdeki yangın (incendies).
babam ve oğlum. Çünkü bende anlam bulan bir yanı var.
fethullah gülen dizileri diyorum başka bişi demiyorum.
oldboy..
geçenlerde çektirdiğim diz filmim,

doktor eklemlerde bir noktayı gösterdi ve gördün mü bak buranın ebesini zikmişin bu eskisi gibi olmaz artık dedi.

işte o an boğazıma bir şey düğümlendi amk.
Bakın söz verin aramızda kalıcak. Ölümü öpün lan! Kimseye söylemek yok bak size güveniyorum.
(bkz: Issız adam)
itiraf ediyorum ağlamıştım, ağlamamak için gözümü bile kırpmadım ama süzülmeye başladı damlalar.
*
2009 yapimi umut.
Çizgi pijamalı çocuk.
(bkz: deadpool)
felaket bulutu derim be ilk kez bu kadar duygusal bi film izledim.
dorian grayin portresi.
(bkz: kader)
(bkz: Bekir in kaderi)
the beautiful life - hayat güzeldir

piyanist

black
(bkz: son samuray)
Japonlar gerçekten onuru için yaşayan insanlar.
(bkz: spartacus)

havuzda Lucretia nın batiatus a köleyi arkadan becermesini söylediğinde batiatusun parmaklarını yalayıp penisini ıslatıp kölenin anüsüne soktuğu an ve kölenin o andaki yüz ifadesi. unutulmaz.
(bkz: braveheart)
son sahnede işkence görürken özgürlük diye bağırması.
(bkz: parçala beni cevdet)
Şampiyon diye bir boksör filmi vardı. 1979 yapımı ve faye dunaway in oynadığı.
https://www.youtube.com/watch?v=RAhbH19TvPc

film gösterime girdiğinde sene 95 di yanlış hatırlamıyorsam daha 14-15 yaşlarım falan. filmin kendisi zaten ilham kaynağı oldu hem bu nicke hem bir çok şeye. şu sahne o yaşlarda yutkunamamaya sebep olmuştu. hala izlerken etkiliyor acaba gerçekten böyle davranılabilir mi böyle bir olay ile karşı karşıya kalınsa..
(bkz: hayat guzeldir)
(bkz: eskiya)
(bkz: agir roman)
(bkz: piyano piyano bacaksiz)
Siz filmleri boşverin benim hayat hikayemi izleseniz Boğazınız değil başka yeriniz düğümleniyor aşkı memnu film repliklerine döndü hayatım gözlerimin önünden başka birini seviyor ve ben sadece iZliyorum siz de beni izleyin ağlayın .lanet olsun size de kültürünüzede dayattıklarınıza da .
(bkz: Schindler s list)
Soraya'yı taşlamak bu tabirin en iyi örneklerinden. insanlığın ölümü, çaresizlik, cehaletin kol gezmesi... Hepsini bir hissedersiniz.
Burnunuzu sızlatarak akıtır gözyaşlarınızı.