bugün

başlığın aslı şöyledir: izlerken boğazınızda bir şeylerin düğümlendiğini hissettiğiniz filmler, diziler ve bunlarda yer alan o sahneler.

the last of mohicans (son mohikan) filminde; sevdiği kadını kurtarmak için onlarcasına karşı tek başına çıkıp ölümüne dövüşen ve sonunda yenilgiye uğratılıp uçurumdan aşağı atılan adam ve onun peşinden aşağı bakıp atlayan kadın sahnesi. bu kadar soylu bir hareket olamaz. esir olsa da önünde yaşama ihtimali bulunan o kadın kendisi için canını veren adama borcunu bu şekilde ödedi.
gerçekten bu kadar duygu yüklü bir sahne olamaz. arka fondan da müziği veriyorlar tabii. benim boğaz sen bir şiş, sen bir yutkunama görmen lazım. yapması gereken de oydu bence ve ben olsam ben de öyle yapardım! ayrıca buraya bir not düşeyim: adamın ona vurgun olduğu belliydi ama kadın daha kendi duygularını bilmiyor gibiydi yani adama aşık olmama ihtimali vardı işte buna rağmen atladı o. elemana da özenmedim değil keşke benim hayatımda da böyle bir sahne olsa yani 'yıkılmayan adam' gibi onlarca bıçak darbesi alsam da mücadele etmeye devam edeyim çünkü korumaya çalıştığım birisi var ve ben kendimi onun için kanımın son damlasına kadar feda ediyorum. sanırım filmdeki sahne benim hayal gücümde oluşturduğum sahnenin yanına bile yaklaşamaz.

leyla ile mecnun dizisinde; hapise düşen yavuz uzun zaman boyunca (1 yıldı galiba) kendisine neden kimsenin ziyarete gelmediğini düşünüyor ve üzülüyordu. en iyi arkadaşları, dostları ismail abi ve mecnun bile gelmemişlerdi. sonra yavuz hapisten çıktıktan sonra mecnun'un peşine takılıyordu ve onu mezarlıkta dikizliyordu. mecnun mezarın başından kalktığı zaman mezar taşında yazan o ismi görüyordu 'leyla yılmaz'. o zaman yavuz her şeyi anlamış oluyordu ve bir anda mecnun kardeşini affetmeyi bırak onun haline acır oluyordu. ve tabii ki yine arkadan müziği koyarlar. ben şok ben iptal. sanki biri ağzıma vermiş gibi kötü hissetmiştim, boğazım düğümlenmişti.

şimdilik bu ikisini bırakıyorum buraya, gerisini siz getirirsiniz.
Gran torino 1970.
La la land. Anısı oldu ne yazık ki.
(bkz: aşk mabudesi)

1969 türkan şoray ve cüneyt arkın.
one day olabilir. özellikle son sahnesi.. uzun zaman etkisinden çıkamamıştım.
Soraya'yı taşlamak. Aklıma geldikçe tüylerim diken diken olur.
Edit: konusu iftiraya uğrayan bir kadının recm edilmesi.
Soraya'yı taşlamak bu tabirin en iyi örneklerinden. insanlığın ölümü, çaresizlik, cehaletin kol gezmesi... Hepsini bir hissedersiniz.
Burnunuzu sızlatarak akıtır gözyaşlarınızı.
(bkz: Schindler s list)
Siz filmleri boşverin benim hayat hikayemi izleseniz Boğazınız değil başka yeriniz düğümleniyor aşkı memnu film repliklerine döndü hayatım gözlerimin önünden başka birini seviyor ve ben sadece iZliyorum siz de beni izleyin ağlayın .lanet olsun size de kültürünüzede dayattıklarınıza da .
(bkz: hayat guzeldir)
(bkz: eskiya)
(bkz: agir roman)
(bkz: piyano piyano bacaksiz)
https://www.youtube.com/watch?v=RAhbH19TvPc

film gösterime girdiğinde sene 95 di yanlış hatırlamıyorsam daha 14-15 yaşlarım falan. filmin kendisi zaten ilham kaynağı oldu hem bu nicke hem bir çok şeye. şu sahne o yaşlarda yutkunamamaya sebep olmuştu. hala izlerken etkiliyor acaba gerçekten böyle davranılabilir mi böyle bir olay ile karşı karşıya kalınsa..
Şampiyon diye bir boksör filmi vardı. 1979 yapımı ve faye dunaway in oynadığı.
(bkz: parçala beni cevdet)
(bkz: braveheart)
son sahnede işkence görürken özgürlük diye bağırması.
(bkz: spartacus)

havuzda Lucretia nın batiatus a köleyi arkadan becermesini söylediğinde batiatusun parmaklarını yalayıp penisini ıslatıp kölenin anüsüne soktuğu an ve kölenin o andaki yüz ifadesi. unutulmaz.
(bkz: son samuray)
Japonlar gerçekten onuru için yaşayan insanlar.
the beautiful life - hayat güzeldir

piyanist

black
(bkz: kader)
(bkz: Bekir in kaderi)
dorian grayin portresi.
felaket bulutu derim be ilk kez bu kadar duygusal bi film izledim.
(bkz: deadpool)
Çizgi pijamalı çocuk.
2009 yapimi umut.
Bakın söz verin aramızda kalıcak. Ölümü öpün lan! Kimseye söylemek yok bak size güveniyorum.
(bkz: Issız adam)
itiraf ediyorum ağlamıştım, ağlamamak için gözümü bile kırpmadım ama süzülmeye başladı damlalar.
*
geçenlerde çektirdiğim diz filmim,

doktor eklemlerde bir noktayı gösterdi ve gördün mü bak buranın ebesini zikmişin bu eskisi gibi olmaz artık dedi.

işte o an boğazıma bir şey düğümlendi amk.
güncel Önemli Başlıklar