bugün

bugünlerde öğrenci kardeşlerimizin bir çoğunluğunun uyku düzeninin ramazan'ın ve tatilinde etkisiyle tepe taklak olduğunu biliyoruz. bu gruba kendimide dahil edebilirim. benim gibi sabah erken saatlerde (6-7-8) gibi uyuyup, akşam üzeri ezana yakın saatlerde (4-5-6) gibi uyanan bir ton insan var biliyorum, şimdi ramazanın ve tatilin sonuna gelinmesiyle bu insanların uyku düzenini tekrar düzene sokması gerektiğini söylemeliyim. peki bunu nasıl yapacağız. tabiki isviçreli bilim adamlarının geliştirdiği bir metodu kullanmayacağız, metot tarafımdan geliştirilmiş * olup patenti henüz üzerime değildir.

yine 17:32 gibi ilginç bir saatte uyandığımızı varsayalım ve uyandıktan sonra iftara kadar sözlükte takıldık * iftardan sonrada arkadaşlarla buluşup gezdik eğlendik felan, sonra eve geldik sahurumuzu yaptık ve tekrar sözlüğe döndük, uyku vaktimiz gelene kadar sözlükte takılmayı planlıyoruz, işte düzen burda başlıyor, uyku saatimizi bugün için es geçeceğiz ve uyumayacağız taki akşam 9'a kadar akşam dokuzda öyle bir uykumuz gelmiş olacak ki, kafamızı yastığa koyduğumuz gibi uyuyacağız yarın sabah 9 kadar, (bkz: hoş geldin uyku düzeni) sonra düzenimiz oturacağından ertesi gün için rahatız bir sonraki gün en fazla 12-1 e kadar uykusuz kalabileceğiz ve o saatlerde uyuyup yarın sabah tekrar erken uyanacağız.

yan etkileri

- 27 saat uykusuz kalmak.
- bir gece'yi arkadaşlarından ayrı geçirmek.
''lütfücüğüm ben her şeyi yapabiliyorum da gözlerimden ateş çıkartamıyorum.'' repliğini akıllara getirir.
çok meşakkatli bir iştir. 24 saat uykusuz kalıp , diğer gece erken saatte uyumayı gerektirir.
tarafımdan uygulamaya konmuş bir metod olmakla beraber 27 saat uykusuzluğa dayanamamam sebebiyle üzerinde değişikliklşer yapılmıştır. uykusuz geçirilmesi gereken gün 8'de uyuyup 12'de kalkma gibi 4 saatlik bir uykuya izin verilmiş, bu sebeple geceleyin uykuya yatma saati 9'dan 11'e alınmıştır. böylece real madrid maçını izlenmenize olanakta tanımış olunmuştur.
(#12956662)

ablamın aynısını denemeye çalıştığı fekat başarısız olduğu eylemdir.
yazıldığı kadar kolay değildir.
insan hiç alışkın falan olmadan, 27 saat uykusuz kalırsa beyin nöronları kendini yer, hatta bunu damarlarınızda hissedersiniz.
1 aylık süreçte 4 defa aynı metodla bozulan düzen yerine döndürülmüştür.anında etki verir.
uyukusuzluğa dayanamadığımdan bir türlü gerçekleştiremediğim hadisedir.
Sahuru bırakınca düzeliyor.
her öğrencinin yaşadığı, yaşayacağı süreçtir.
en iyisi zaten sonuna yaklaştığımız ramazanda sahurdan sonra hemen yatmaya doğru getirmektir işi. 5te yatıyorsak yavaşça önce 4.45te sonra 4.30 gibi yavaş yavaş sahur vaktine yaklaştırmayla kolaylıkla düzeltilecektir.
bir buçuk güne yakın bir süre uykusuz kalıp saat 23.00 ü gösterince uyulur. uyku düzene sokulur, mutlu son.
2 senedir ramazanda uyguladığım metoddur. yeni bir şey değil ki.
Bir türlü yapamadığımdır. 8 günüm kaldı düzene sokmak için yardım edin laaan.
(bkz: tolvon)
kesin yöntemi yazıyorum, uyku düzenimi defalarca düzene sokan efsane yöntemdir.

örneğin sabah 6'da yatıp öğleden sonra 2-3'e kadar uyuyan bir tipsiniz ve her gece sabahın ilk ışıklarına kadar ayaktasınız tek yapacağınız şey, yöntemi uygulamaya sokacağınız gece bol bol uyku kaçıran neskafedir, çaydır yardırıyorsunuz ve 6-7 gibi uykunuz gelince kendinizi dışarı atıyorsunuz hava soğuksa daha iyi olur, sakın yemek yemeyin anında uyku bastırır, sonra dışarıda olmaya özen gösterin ve oyalanın, arkadaşlarla takılmalar, yeni mekanlarda gezmeler, ilk defa gördüğünüz yerlerde gezinki duyular hep açık olsun uyku bastırmasın. akşam 9-10'a kadar dayanın sonra uykunuz varsa yatın uyuyun 8-9 saat sonra ertesi sabah 6-7 gibi ayaktasınız ama uykusunu almış bir birey olarak. bazen olur ki, tam uyucam derken bütün gün uyumamanıza rağmen yatınca uykunuz gelmez hiç dönmeyin yatakta bir sandviçi indirin mideye içinde bol peynir olsun yanında da ayranı yapıştırın ohh mis gibi uyku çekersiniz.
gece yarısından önce 3 - 4 extra içmeyle düzeltilebilecek bozukluktur.

bebeler gibi alınacak bir uykuyla sabah en geç, istemeseniz bile 8 de kalkarsınız..
Gece süt içip uyumak, sabahta uykuyu almış bir şekilde erken uyanmak.
Uyutmuyor bu yaşananlar akşam olunca..
icat edildiği anda üstüne atlanacak olan şey.yok lan öyle bişe gittiği yerden geri gelmiyor meret.
sokakta 1 milyon dolar bulup bankaya güzel bir faiz karşılığında yatırmak.

ne elektrik var, ne doğalgaz var, banka mı aradı? bas küfürü ibnelere...

hayat bu be kardeşim! bu adam rahat uyumasın, kim uyusun!
gece uyumayanlardansanız kulak verin. şimdi bir gece uyumuyoruz yine. mümkünse sabah 10'a kadar kahveyle vs. uyanık kalmaya çalışıyoruz. sonra 10 gibi yatın uyuyun. akşam 7den önce uyanmayın. 19:00 da uyandığınızda büyük sınavınız başlıyor. güzelce yemeğinizi yiyin, duşunuzu alın..

sonra gece boyu sözlüktü, efenim facebook twitterdı, oyun oynuyorsanız oyundu ve izlediğiniz diziler varsa diziydi. vakit geçirin işte. bi bakarsınız sabah olur. bugün uyumamanız gereken gün. çünkü önce ki gün aksam 7ye kadar uyudunuz. bol miktarda kahve içerek geçirin geceyi. uykunuz gelmeden, gelmesine yakın dışarı çıkın. biraz gezin tozun, oturun kahve için. saatin akşam sularını gösterdiğini göreceksiniz.

evinize gidin , yemeğinizi yiyin ve aksam 20:00 gibi yatın. aaa, bir bakacaksınız sabah saat 7.. önünüzde koca bir gün var ve uykunuz hiç yok, ayrıca düzene girmiş uykunuz. hadi başarılar. *
Bit gece yatmıyorsunuz. Ertesi gün istediğiniz saatte yata biliyorsunuz bunu da mı ben söyleyeyim.
Eğer benim gibi gündüz uyuyup gece oturma olayını yapıyorsanız bi gün dayanın gündüz boyunca hiç uyumayın. Yaklaşık 25-30 saat uykusuz kalıyorsunuz. Sonra akşam oldu mu 10-11 gibi yatın sabah 7-8 gibi dinç bir şekilde ayakta olursunuz. Bende her zaman işe yarıyor defalarca yaptım.
amacının sorgulanması gereken eylem. düzene sokmaya çalışmakta ne ki? bir şeyleri düzene sokamazsınız, düzen size sokar. düzene girmezsiniz düzen size girer.
Saat 20 00 da buyuk bardaga 2 sek raki icmektir. Bir kere yapilirsa yeterlidir.
Pazartesi açılan lise ve üniversiteler için, o uykusuz kalıp düzene sokma eylemini bu günden yapın, düzene sokun da sonra başınız ağrımasın.