bugün

aynı anda, hem araba sürüp, hem para toplayıp, hem para üstü verip, hem yolcu indirip/bindirip, hem paraların atatürk resimleri üst üste gelecek şekilde dizen minübüs şöförünün karizmasından fazla olmayan karizmadır.
büllük kesen sünnetci karizması yanında hiç sayılan mesleki karizmadır.
hangi mühendisin işi araba tamiridir ki normal karşılansın, hem mühendis hem teknik bilgisi var hem de pratiğe dökebiliyor denecek hededir. ayrıca bir de bağyan mühendisse tadından yenmez.
(bkz: açılın ben doktorum)
(bkz: bilgisayar mühendisleri panikte)

(bkz: biz de karizmatiğiz)
bozulan arabayi tamir eden bir ilkokul mezunu vatandasin karizmasindan fazlasi olmayan karizmadir.
otobüsün lastiğinin patlaması, otobüsün bozulması anlamına geliyorsa ben bu karizmayı yaşadım. şöyle ki; lastik patlamış, herkes aşağı inmiştir. muavin hemen alet edevatı çıkarıp bijonlara girişir. ama tam anlamıyla girişir. bijon anahtarının ucuna taktığı borunun üzerine çıkar ve zıplamaya başlar. haliyle düşer. sonra sıra ile şöför, diğer şöför, yolcular çıkıp tepinmeye başlarlar. yolcu otobüsü birden sirk otobüsüne dönüşür. olayı köşeden dehşetle izleyen ben, bijonu ters tarafa doğru çevirmeye çalıştıklarını fark etmekle beraber eğlenceye engel olmak istemediğim için birşey söylemeden beklemekteyim. (acaba ben mi yanlış biliyorum korkusu) bir müddet sonra böyle olmayacağını anlayan ahali teoriler üretmeye başlar. bijonlar sıcak, kenarları zarar gördü, bunların spreyleri var gibisinden teoiler üretilir ve çıkmayan tekerleğe doğru bakılırken, bendeniz, gayet sakin bir şekilde ters yöne çevirerek ilk bijonu gevşetirim. herkes ampulü bulmuş edisonmuşum gibi bana bakar. kimse bir şey demez.

(bkz: evet mühendisim)
arkadaşlarınız ile bineceğiniz aracın motoruna baktığınızda lan bu kutup başı oturmamış marş basmaz e marş motoru calışmazsa araç çalışır duruma geçmez sonuçta 4 zamanlı ve içten yanmalı bir makine işte acaba akünün verdiği akım ne şuan sonradan bujilerde bir sorun çıkmasın diye düşünürken (hepsini saliseler içinde) sadece kutup başını yerine oturtup yola devam edileceğinin ortaya çıkması ile yaşanabilinecek bir olaydır.

(bkz: mühendisim ama hayat güzel)
güncel Önemli Başlıklar