bugün

çok eski değil 2018'e kadar balıkesir sokaklarında "boza bozaaa" sesleri yankılanırdı. şimdi ne oldu bilemem tabi.

bol tarçınlısı makbuldür. ekşi ve tatlı olmak üzere ikiye ayrılır.
Şu an ancak marketlerde bulabileceğiniz leblebi ile yenen bir sokak lezzetidir .
mucizevi içecek. son bir senedir inanılmaz bir öksürük fırtınasına yakalandım. öyle ki sabah gözümü açar acmaz başlıyor, beni kusturacak kadar şiddetli devam ediyordu. bende her internet kullanıcısı gibi internete girip nedenini arastirdim. KOAH olabilme ihtimalim çıktı. öyle bir tırstım ki, soluğu doktorda aldım. tahliller rontgrnler ne ararsan sonuçta temizdim ama öksürük yine devam ediyordu. ilaçları kullandım ama öksürük geçmedi.

iki gün önce boza aldım 2 litre, bir litresini içtim. bu sabah oksuruksuz uyandım ilk defa. hatta yadırgadım durumu. nasıl olur diye, oluyormuş demek ki.
kış aylarının geleneksel içeceği.
Kış gelse de içsek.

Gelmek isteyen yuzırlarla vefada buluşulabilir. Evet.
fatih'e denemek için gidip iki tane alıp baygınlık geçirmiştim fazlası kötü ama azı lezzetliydi.
kış aylarının geleneksel içeceği.

görsel
Evet gelen yağmur çamurlarla birlikte kış yüzünü belli etmiş ve boza sezonu açılmıştır.

Ben hiç içmedim ama siz için.
Kış gecelerinin vazgeçilmez içeceğidir.
Üzerine tarçın atınca daha da güzel olur. Ayakların kaloriferde, sözlükte takılırken Boza içmesi oldukça keyiflidir.
güncel Önemli Başlıklar