1. 1.
    josh hader isimli amerikalının başına gelen olay.

https://t24.com.tr/haber/...sonra-felc-gecirdi,819720

--spoiler--
    ABD’nin Oklahoma eyaletinde yaşayan 28 yaşındaki Josh Hader, boynunu kütlettikten sonra felç geçirdi. Vertebral arter olarak adlandırılan damarlarında yırtılma meydana gelen Josh Hader, görme yetisinde bozukluk var.

Boynunu çıtlattıktan sonra vücudunun sol tarafının uyuşmaya başladığını ifade eden Hader, ayağa kalktığını ve buzdolabına yöneldiğini, bundan sonrasını ise hatırlamadığını belirtti. O esnada yanında bulunan Hader’ın kayınpederi, sağlık ekiplerine haber verdi.

Hastaneye kaldırılan genç adamın, vertebral arter olarak adlandırılan ve beyin sapını besleyen damarlarını yırttığı belirlendi. Gerekli müdahaleleri yapan doktorlar, Hader’ın hayatını kurtardılar. Ancak boynunu çıtlattıktan sonra felç geçiren Hader tam olarak iyileşemedi.
    --spoiler--
    1 ... james earl cash
  2. 2.
    bu adamın hikayesini okuduktan sonra aklıma ortaokulda yaşadığım saçma sapan bir olay geldi.

sınıfta katıksız bir orospu çocuğu vardı, adı orhan. bu orhan ve saz arkadaşları sürekli birbirlerini pandikler, parmaklar, gavura vurur gibi dan dun birbirilerine vurur, abuk sabuk el şakaları yaparlardı. yalnız orhan denilen ölü balık gözlü pezevengin bir saplantısı vardı. sırasında oturmuş bir şeylerle meşgul olanlara arkadan splinter cell gibi sinsice yaklaşır ve boyun kırma hareketini yapardı, evet yanlış duymadınız. hani filmlerde esas oğlan iki eliyle tutar çat diye boynunu kırardı ya kötü adamın, işte o hareket. ben açıkçası her şahit olmamda kahkaha atıyordum yalan yok, itoğlu dozunu nasıl ayarlıyorsa kimse ölmüyor veya sakat kalmıyordu. bana da amı götü dağıtan mağdurların bakışları komik geliyordu, neysa.

bir gün bir ödevi yetiştirmeye çalışıyorum. birden bire gözlerimde çakılan şimşekler ve akabinde boynumdan gelen çatırdama sesiyle irkildim. gözlerin seğirmesi ve kulakta derinlerden gelen bir uğuldama eşliğinde birkaç saniyeliğine geçirdiğim beyin amcıklanması sonrasında orhanlandığımı anlamam çok geç olmadı. tabi sen misin siken ben miyim siken? nesgayfe ile başa çıkılır mı? ha ha ha. baktım şerefsiz katıla katıla gülüyor. önce gözlerimin akı görünecek şekilde devirdim, sonra da sıraya yığıldım mı? kaskatı kesildim öylece. bir anda çarşı karıştı. görseniz orhan ibnesi nasıl çenliyor oğlum bokunu yiyim uyan lan, allah rızası için yalvarırım uyan diye. uyanmıyorum tabi, iyice sürtecem ya piçin burnunu. 2 dakika kadar öyle hareketsiz kaldım, baktım orhan anıra anıra ağlıyor, kızlar zaten çığlık çığlığa. baktım ambulans çağırıyorlar zaaaaaaxdxdxd diyerek bi kaldırdım kafamı. orhan piçini görseniz gözlerinde yaşlar, suratı pancar gibi öylece kalakaldı, bütün sınıf bunu almış arasına, anıra anıra gülüyor.

her ne kadar bu felç olayının fragmanını izlemiş olsam da, sayemde yılın taşak oğlanı olmuştu orhan.

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
    3 -1 ... nesgayfe
  3. 3.
    şuan acaip boyun kütletme isteği geldi.
    3 ... judas