1. 1.
  başrollerini kemal sunal ve füsun demirel' in paylaştığı erdoğan tokatlı filmi.
  ... iplik
 2. 2.
  kemal sunalın sosyal mesaj içerikli filmi. film komedi gibi dursada özünde komedi filmi değil kadın filmidir. filmde kadın hakları ile ilgili birçok vurguya rastgelinir ki zaten bu filmin temel amacı 2 karısı olan ibrahim karakteri üzerinden feminist tiradlar söylemektir. kadınların türk toplumundaki yerine ibrahim üzerinden bakar. hattı zatında şimdiye kadar yapılmış kadın hakları içeren filmler kategorisinde en iyilerden biridir.
  3 ... akustikcinayet
 3. 3.
  kemal sunal ve aydemir akbaş'ı buluşturan 1990 yapımı kemal sunal'ın 2 karılı bir kapıcıyı canlandırdığı pek bilinmeyen bir kemal sunal filmidir.
  -1 ... berkedede
 4. 4.
  " -heyy maykıl, yandan kaykıl." repliğinin geçtiği film.
  ... okkes
 5. 5.
  Konu : iki karısıyla birlikte köyden kente göç eden Küheylan büyük bir apartımanın kapıcılığını yapmaya başlar. Küheylan zengin olma derdine düşmüşken yavaş yavaş kent kültürünün etkisi altına giren iki kadın maço kocalarına karşı birleşirler. Ve işi onu terketmeye kadar vardırırlar.
  ... ejderham
 6. 6.
  film her ne kadar 1990 yapımı olsa da görüntü kalitesi olarak 1980 lerde çekilmiş gibi durmaktadır ki o yıllarda kalma ilk kaygısızlar geldi .1994 yapımı ve görüntü kalitesi 2010 gibi durmaktadır. küheylan ile arasında 4 yıl olduğuna şaşıyor insan .
  ... sansyoklan
 7. 7.
  kemal sunal 'ın pek bilinmeyen filmlerinden biridir. lakin kadın hakları üzerine dikkat çekici ve önemli mesajlar vermektedir. füsun demirel 'in performansı dikkat çekicidir.
  1 ... usualsuspects
 8. 8.
  An itibariyle kanal 7'de yayınlanmakta olan bir Kemal Sunal klasiği. iyi seyirler.
  2 ... amity
 9. 9.
  ilk defa izlediğim, daha önce varlığından dahi haberdar olmadığım kemal sunal filmi.
  1 ... darah hitam
 10. 10.
  maykıl karakteri bir nevi tayfun duygulu'dur.

  maykıl ise gerçekte oğuz fırıldak'tır.
  ... gulhan seven adam