bugün

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin il Başkanları Toplantısında konuştu.

"11 Temmuz 1995'te Srebrenitsa'da katledilen kardeşlerimizi rahmetle yad ediyorum" ifadelerini kullanan Erdoğan, Bosna Hersek’in unutulmaz lideri Aliya izzetbegovic ile arasında geçen diyaloğu da paylaştı.

"Vefatından saatler önce kulağıma şunu fısıldamıştı: Bosna size emanet, buralar Osmanlı'nın bakiyesi.

Yakın tarihte Avrupa'nın ortasında yaşanmış bu soykırım girişimini Türkiye olarak unutmayacağımızı unutturmayacağımızı bir kez daha hatırlatmak istiyorum. 11 Temmuz 1995'te Srebrenitsa'da katledilen kardeşlerimizi rahmetle yad ediyorum.

520 kardeşimize de Allah'tan rahmet diliyorum. Bugün uğurlanacaklar. Efasen komutan Aliya izzetbegoviç'i bugün burada bir kez daha rahmetle anıyorum, mekanı cennet olsun."

Öte yandan Erdoğan, Başbakan Yardımcı Bekir Bozdağ'ın bu törenlere katıldığını belirterek; "Bosna-Hersekli kardeşlerimiz bize emanettir" ifadelerini kullandı.
ya konuşmaya zaten laf yok konuşuyor da, icraat nerde?
suriye ile bir zamanlar kankaydık. sınırda olan bayramlaşmaları gören Bülent arınç ağlıyordu.
israil'e zaten bi konuştuk dokuz şehit. ne oldu? kapandı.
suriye'ye bi konuştuk iki şehit. ne oldu?kapandı.

yeter artık konuşmasın. her konuştuğunda(sonunda icraat yoksa) şehit vermek istemiyoruz.