1. .
  bir haber 7 alt başlığı. aklınca bosna hersek'in sırplara eurovizyon da 12 puan vermesini eleştiriyor. bu dünyaya milliyetçiliği düşmanlıkların ezeli olduğu fikrini böylesi dangalak sloganlar üretenler yerleştirdi zaten. diyorum ve çekiliyourm..
  7 -5 ... ethembaki
 2. .
  bosna hersek cumhuriyeti nin yarı nüfusunun sırp olduğunu bilmeyecek kadar cahil bir tv kanalı saçmalaması.
  9 -1 ... imhotep
 3. .
  (bkz: türklerden ermenilere 10 puan)
  (bkz: ermenilerden türklere 0 puan)
  1 ... emrah potter
 4. .
  bosna-hersek ikili devlet sistemiyle yönetiliyor halihazırda. bosna-hersek ve sırp cumhuriyeti. halkın da 1,600,000'i sırp. haliyle bunu bilmeden -veya bilerek- eblehliğin daniskasını yapmak ancak onlara yakışırdı zaten. ha bugüne kadar türkiye'nin neden çok oy aldığı sorusuna gelince, oylama sistemi telefonla değil hakem kuruluna göre yapılıyordu eskiden, eğer bu durum değişmiş ve telefonla oylamaya geçmişse budur neden. alttan alta ırkçı gazlamaya hiç girmiyorum bile. türk tebaasında yaşayınca huzur, sırp tebaasında yaşayınca zulüm. bi objektif olun canımı yiyin be kardeşim, düşmanlığı körüklemeyin hala, biraz barışı savunun, geçmişi kurcalamayın ölür müsünüz? lan neyse, bunlar bildiğini okumaya devam eder nasılsa, haber linkini verip çekiliyorum ben;

  http://www.samanyoluhaber.com/haber-102807.html
  5 -2 ... zedx
 5. .
  2012 eurovizyon'da 10 puana gerilemiş. evet aferim.
  1 ... beyond
 6. .
  (bkz: yalaka koyun kasabın bıçağını yalarmış)
  -1 ... darius ve krezus reloaded
 7. .
  aşağı mahalle sırp, yukarı mahalle hırvat, orta mahalle boşnak desek, belki bizim kuş beyinliler anlar. bosna-hersek savaş sonrası var olan durumu-demografik yapısı hakkında bilgisi olmayan cahiller ekranlarda arz ı endam eder ise böyle olur.

  bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olan insanların sıçırtması.

  eğer söylendiği gibi laylaylom bir durum olsa idi, israil-kıbrıs rum kesimi-yunanistan puanlamalarına ne diyeceğiz.

  lütfen, bu dangalaklıkları(ne söylediğini bilmeme) sözlüğümüze taşıyarak bizlerinde kuş beyinli-balık hafızalı insanlar gibi göstermeyin.
  1 -1 ... thebiggraywolf
 8. .
  nohut kadar beynini kuşa taksak uçamayacak dallamalar da her şeyin profesörü...

  sanırsın eurovision oyları kapı kapı gezilip toplanıyor. tele-vote tuhaf bir aritmetik işlemde çok da etkili olmayan bir faktör oldu özellikle son 2 yıldır. işin ağırlığı jürilere geçti tekrar. ve geçen seneden beri tartışılıyor özellikle 8-10 ve 12 puanları jüri kafasına göre dağıtıyor diye. ebu yetkilileri de açıklama yaptılar ama "kem küm" mahiyetindeydi. "yok öyle bir şey" diye kesip atamadılar.

  özellikle 8-10-12 oyları bir çeşit mesajdır. puanı hakeden şarkıya verildiğinde göze batmaz ama bu olayda olduğu gibi "yapıştırrr" şeklinde verilince batıyor.

  bosnalı kardeşler sırplara "sizi seviyoruz, güveniyoruz" mesajı göndermek istemişler. yarın sırplar 10 kere daha olduğu gibi arkadaşları kesmeye başlayınca hatırlasınlar bu dostluk mesajlarını. bosnayı biliyor herhalde sallayan arkadaşlar. bizdeki gibi değil bu sabah verilen puana illet olan arkadaş öğlene varmadan telefonla veya yüzyüze bu jürinin başkanına ulaşır.

  o yüzden kimse maval okumasın...

  dedik ya; yalaka koyun kasabın bıçağını yalarmış...
  1 ... darius ve krezus reloaded