1. 1.
  Filistin' de yaşananlar için feryat figan ağlayarak ağıtlar yakıp, hergün gösteri düzenleyip, israil'le savaş çıksa başımla beraber diyerek gitmeye hazır ülkemiz insanlarına sorulması gereken bir soru. Bosna savaşında yüzbinlerce insan öldü. Bunların 30-40 bini çocuktu. Sözkonusu olan şey müslümanlık ise, evet onlar da müslümandı. Ama hiç tepkimizin bu kadar olduğunu hatırlamıyorum. evet ağladık, üzüldük, ama sadece o kadar. elbette Filistin de yaşanan ölümler çok acı. masum sivilleri öldürmek bir insanlık suçu. ama bu soruyu sormadan edemiyor insan.
  3 -3 ... huyang
 2. 2.
  bugün 1500 kişi ölünce ses çıkartanlar o zaman susuyordu önemli olan her zaman aynı tepkiyi verebilmektir.
  1 -1 ... demondef
 3. 3.
  hangi olaya hangi tepkiyi vereceğimize bizim yerimize karar veren bilirkişi(!)lerin sorduğu soru.
  -3 ... maktul
 4. 4.
  bosna savaşı dönemini hatırlamayan tahminen yaşı küçük olan insan sorusu. bosna savaşı için ne kadar ağlandığı noktasında hatırlananlar;

  1)Beyazıt meydanı başta olmak üzere ülkenin birçok yerinde bu savaş konusunda eylemler düzenlenmiştir.
  2)Türkiye'den binlerce mücahit bosna'ya savaşmaya gitmiştir.(merak eden arkadaşlara şehitlerin isimleri gönderilebilir)
  3)Birçok evli çift gözyaşları içinde parmaklarındaki evlilik yüzüklerine kadar bosnaya göndermiştir(videolarla sabittir)
  4)Yaşlı teyzelerimiz kollarındaki bilezikleri düşünmeden çıkarıp bosnaya göndermiştir.(videolarla sabittir)
  5)Özellikle iran'dan ve arap ülkelerinden binlerce mücahit cihat için bosnaya gitmiştir.
  6)O dönemde türkiye'den Rekor düzeyde para yardımı toplanmıştır.
  7)bunlara inanmayanlar o dönem bosna lideri aliya izzet begoviç'in türkiye hakkındaki yorumlarına bakabilirler. ayrıca

  --spoiler--
  1992 yılında bu sefer dünyanın gündeminde Bosna Hersekte yaşanan katliam vardır. Sırp katilleri Müslüman Bosnalılara yönelik eşi benzeri görülmemiş bir katliam başlatınca, Türkiye halkı ayağa kalkar. Bosna Mitinglerine yüz binler katılırken, Bosnaya destek için rekor düzeyde para toplanır. Yeni evli genç kızların kollarındaki altınları Bosnalı Direnişçilere göndermeleri, o dönemin unutulmaz fedakarlık örneklerindendir. Türkiyeli Direnişçilerin yeni adresi de artık Bosnadır. Bosna savaşına katılan yüzlerce Türkiyeli Direnişçi Sırplar;a ard arda etkili darbeler vurur. Bosnadaki direnişin sembol ismi ise istanbullu Selami Yurdandır. Bosnadaki direnişçiler arasında Albay lakabıyla tanınan Yurdan, istanbul Fatihte oturan bir çok kişinin tanıdığı ve sevdiği bir isimdir. Bosnada uzun dönem Türkiyeden Bosna Halkı;na gönderilen yardımları organize eden Yurdan, daha sonra cepheye çıkmaya karar verir ve 22 Ağustos 1992de Sırp Mevzilerine yönelik düzenlenen bir taarruz sonrası şehid düşer. 25O binden fazla Bosnalı;nın katledildiği ve 1996 yılına kadar süren bu savaşta Adil Balat, Ebubekir Arıcı, Bahaddin Alaslan, Ahmet Demirer, Ramazan Çelik, Ahmet Pınar, Renda Tosuner, Sait Başer, ilhan Atlı, Mustafa Çolak, Ali Pınarbaşı, Mehmed Özdemir, Ömer Taşar, Muammer Aslantaş isimli gönüllü direnişçiler de, tıpkı Selami Yurdan gibi Bosnada şehadet mertebesine erişirler
  --spoiler--
  4 -9 ... acz ve fakr
 5. 5.
  bugün görevde olsa muhtemelen "filistin ve çocuk" kelimelerini yanyana koyup, mitinglerde maksimum miktarda sahte gözyaşını dökecek olan şevki yılmaz efendinin o dönem bosna hersek'e yapılan yardımları eleştirdiğini* ve abartılı bulduğunu(!) düşündüğümüz vakit, ikiyüzlülük aha da buradadır.

  bosna hersek'teki iç savaşa o dönem pek çok ülkeden olduğu gibi türkiye'den de büyük tepki gelmiştir ve yardım kampanyaları düzenlenmiştir, ancak günümüzde elinde filistin bayrağı ile sokaklarda fink atan tiplerin kendi rızasıyla değil bilinçli bir parti** yönlendirmesiyle orada oldukları gerçeğini değiştirmez.

  en azından bosna hersek harbi kardeşimizdir, isimleri bile bizimkilere benzer. ben şayet orada ölen ne kadar boşnak varsa, hepsi için gözyaşı döktüm. diğeri ise** sırf über-müsluman(!!) diye bir taraf yalamaktan başka bir şey değildir.

  hem bosna ne ki ya? daha darfur var, grozny var, kosova var, hocalı var... sonra rwanda, somali, sierra leone, liberya falan hak getire ama onların öldürülmesinde çok da mani yok yani öldürülenlerin arasında müsluman olmayan çok sayıda küçük yaşta kafir(!) de vardı, layıklarıyla geberebilirler(!). hem elin zencisi yaşayıp napacak?

  bugün sokaklarda bağıra çağıra yapılan ikiyüzlülüğü engellemeye nefesiniz yetmez...
  (bkz: hepimiz hamas ın askerleriyiz)
  1 -2 ... pulemjot kalashnikova
 6. 6.
  (bkz: süleyman mercümek)
  ... sanzelize canavari
 7. 7.
  cebe indirilen yardım paralarıyla ilgili olarak;
  (bkz: necmettin erbakan)
  gözyaşıyla kandırmak zor olsaydı bu milleti, binbir gece diye bir saçmalık da izlenmezdi zaten...
  1 -1 ... pulemjot kalashnikova