bugün

Filistin' de yaşananlar için feryat figan ağlayarak ağıtlar yakıp, hergün gösteri düzenleyip, israil'le savaş çıksa başımla beraber diyerek gitmeye hazır ülkemiz insanlarına sorulması gereken bir soru. Bosna savaşında yüzbinlerce insan öldü. Bunların 30-40 bini çocuktu. Sözkonusu olan şey müslümanlık ise, evet onlar da müslümandı. Ama hiç tepkimizin bu kadar olduğunu hatırlamıyorum. evet ağladık, üzüldük, ama sadece o kadar. elbette Filistin de yaşanan ölümler çok acı. masum sivilleri öldürmek bir insanlık suçu. ama bu soruyu sormadan edemiyor insan.
bugün 1500 kişi ölünce ses çıkartanlar o zaman susuyordu önemli olan her zaman aynı tepkiyi verebilmektir.
hangi olaya hangi tepkiyi vereceğimize bizim yerimize karar veren bilirkişi(!)lerin sorduğu soru.
bugün görevde olsa muhtemelen "filistin ve çocuk" kelimelerini yanyana koyup, mitinglerde maksimum miktarda sahte gözyaşını dökecek olan şevki yılmaz efendinin o dönem bosna hersek'e yapılan yardımları eleştirdiğini* ve abartılı bulduğunu(!) düşündüğümüz vakit, ikiyüzlülük aha da buradadır.

bosna hersek'teki iç savaşa o dönem pek çok ülkeden olduğu gibi türkiye'den de büyük tepki gelmiştir ve yardım kampanyaları düzenlenmiştir, ancak günümüzde elinde filistin bayrağı ile sokaklarda fink atan tiplerin kendi rızasıyla değil bilinçli bir parti** yönlendirmesiyle orada oldukları gerçeğini değiştirmez.

en azından bosna hersek harbi kardeşimizdir, isimleri bile bizimkilere benzer. ben şayet orada ölen ne kadar boşnak varsa, hepsi için gözyaşı döktüm. diğeri ise** sırf über-müsluman(!!) diye bir taraf yalamaktan başka bir şey değildir.

hem bosna ne ki ya? daha darfur var, grozny var, kosova var, hocalı var... sonra rwanda, somali, sierra leone, liberya falan hak getire ama onların öldürülmesinde çok da mani yok yani öldürülenlerin arasında müsluman olmayan çok sayıda küçük yaşta kafir(!) de vardı, layıklarıyla geberebilirler(!). hem elin zencisi yaşayıp napacak?

bugün sokaklarda bağıra çağıra yapılan ikiyüzlülüğü engellemeye nefesiniz yetmez...
(bkz: hepimiz hamas ın askerleriyiz)
(bkz: süleyman mercümek)
cebe indirilen yardım paralarıyla ilgili olarak;
(bkz: necmettin erbakan)
gözyaşıyla kandırmak zor olsaydı bu milleti, binbir gece diye bir saçmalık da izlenmezdi zaten...
güncel Önemli Başlıklar