bugün

bide bunların "unuttum ne olacak ki" demeleri meşhurdur. ulan karaktersiz borç namustur.

borçlunun hem suçlu hem güçlü olması durumu.
arkadaşlık bitirici ya da en azından ciddi anlamda arkadaşlığa zarar verici konuşmalara örnektir.
işte tam da bu yüzden kimseye borç vermiyorum.

kim ne zaman isterse bende de yok diyerek geçiştiriyorum ve keşke olsa da versem be kanka demeyi de ihmal etmiyorum ne yalan söyleyim?

daha önce başım yandığı için bundan böyle borç yerine benden ancak yarrağımı alırlar. net.
ömür boyu görüşülmeyecek kişiliksizdir, yakın durduğunuz sürece size zarar vermeye devam edecektir.
oldukça pişkin bir davranış örneği.
Kesinlikle dayaklıktır ama haklılık payı da vardır.
Problem borç verdiğin adamın onu demesinde değil, problem onu diyebilecek birini arkadaş olarak kabul edecek kadar insandan anlamayan sende. Kusura bakma, acı ama gerçek.
bir daha görüşmemek için gerekli nedeni sunmuş oluyor. insanları parayla tanımak deniyor buna. tüccarlar sık sık yapar. 1000-2000 lira borç verip geri ödeyip ödemediğine bakarlar. böylelikle daha sonra iş yaparken verdikleri malın karşılığını alıp alamayacaklarını görmüş olurlar. maksimum 1000-2000 lira kaybetmiş olurlar ki bu onlar için büyük bir kayıp değildir.
Son kullanma tarihi belirleyen arkadasimsi örneğidir.
elim bir arbede sonucu hayata veda etmek isteyen arkadaştır.
Gözden çıkarabileceğiniz bir miktarsa unutun gitsin. Zor zamanda ezile büzüle isteyen insanlar ödemeye gelince salağa yatarlar. Miktar büyükse gidin verin bir avukata siz tatlı canınızı üzmeyin. Kimseye ne olursa olsun borç vermeyin. En yakın akrabanız, arkadaşınız dahi olsa üzerler sizi. Bu devirde borcuna sadık çok az kişi var. Çok mu sıkışmış gitsin ailesinden, akrabalarından, bankadan alsın. Alamıyor mu demek ki onlar vermiyorsa siz gelene kadar vardır bir şeyler.
sizi aile olarak gördüğüne delalettir. misal anne babasına kızan birinin "ben mi istediğim yaa, doğurmasaydınız" demesi gibi.
görsel
ilk ve son kez para alışverişi yaptığım ve artık eski olan arkadaşımdır.

Kambur taşıyamam, ne demek vermeseydin. isterken seksen takla attığını unutan lıbış olur kendileri.