bugün

daha fazla taşıma suyuyla değirmen döndürmeye devam edilirse çok fena yan basacak kurum.

basitçe anlatmak gerekirse; sizin dibinden su çıkaramadığınız bir kuyunuz var ve bu kuyuyu devamlı olarak birilerinden su alarak dolduruyorsunuz.
normal olarak o suyu verenler bir gün geri isteyecek ve işte biz o gün tükeneceğiz..
"babalar" ın paralarını çekmeye başladığı borsadır.

elin parasıyla şişen ekonomi elin parasıyla söner tabi, şaşmamak da lazım.

daha pis benzetmelerle anlatılamaz mıydı bu durum? anlatılırdı elbet; türkçemiz de buna müsait ama mesainin bitmesine kalmış on dakika, keyfim yerinde ağzımızı bozmanın alemi yok anlatabiliyo muyum?
Fenerbahçe, CAS, Suriye, Komünist Parti açıklaması derken 64.000'in de altını görmüştür.

Bir yazı vardı. Yazıda 2001 krizinde borsa tepetaklak olmadan önce 9400'e vurduğunu, krizin tüm hışmıyla ülkeyi vurduğu anda da 6300 seviyesinde olduğu yazıyordu.

Şimdi 12 yıl sonra, bu rakamların sonuna birer sıfır ekleyin, her şeyin nasıl da günümüzle paralellik gösterdiğini göreceksiniz. Bu borsa da ilk önce 92 binleri gördü şimdi 63 binlerde.
beter olsun denilesi borsa. yabancının pompasıyla, sıcak parasıyla balon gibi şişen ve halkın parasını
afiyetle sömürten akapeye kapak olsun.
Erdoğan politikalarını değiştirmedikçe, ali babacan ekonomiye müdahale etmedikçe/devrim niteliğinde/ sike sike 40-45 seviyesine dönecek belki daha da altına inecek borsadır.
Son operasyonlar sonrası 75.000'den 69.500'e inmiştir.
Şu ar 64.500'e gerilemiştir. Buna çöküş bile denmez paraşütsüz uçuş denir.
90 binlerden nerelere gelen.
Şu anda 62.000'de. Üçer beşer bin düşüyor. içi irin ve kin dolu hükümete ve onu yalayıp duranlara çok bile.
kesin çöküş için (dip noktası) pazartesiyi bekleyenler varmış...

çökmez...

ama eski traşa kadar yarrağı yiyeceği tarih 2 ocak sonrasıdır (pek bilimsel olmadı tanım ama sallayın. odacı kılıklı heriflerin yönettiği ekonomi ve borsanın nesi bilimsel ki?)

noel tatilinin bitmesiyle bugün yapılacak tepki/destek alımı makyajlamaları da kar etmeyecek ve endeks duvara toslayacaktır...

borsada parası olanınız yoktur herhalde ama varsa sakın çekmesin...

asalak kumarbazlardan nefret ediyorum çünkü... sizleri böyle yetiştiren babalarınızı da sevmezdim...

son not: feridim, şahenkim fon opsiyonlarını toparlıyomuşunuz. boşbakan duymasın...
Tesadüfen! arızalanan ve bugün saatlerce işlem yapılamayan borsa.
Borsada etki yaratacak olaylar genelde saat 5'e doğru yapılmaktadır. Bunun en son örneği aziz yıldırım hakkındaki açıklamalarda görülmüştür.
Şu an paraşütsüz düşüşüne devam ediyor. Ortada fol yok yumurta yok ama 74.000 sınırına geldi, 80 binlerde bülent arınç'ın doksan bini görecek dediğine inanıp da onlarca hisse alan küçük yatırımcı zırıl zırıl ağlıyor olmalı.
Şu an 74.000'inin de altına indi ve düşüş hızlanıyor.

iktisatta bir inanış vardır, yükselemezsen düşersin hem de çok kötü düşersin. Üç gündür yükselişle açıyor kapanışa doğru sıçıyor. Yükselmesini sağlayacak hiçbir öngörü yokken düşmesini sağlayacak tüm riskler etrafında cirit atıyor.

Üstelik MB'Nin faizleri değiştirmemesi, dolar satışını 10 milyondan 40 milyon dolara çıkaracağını söylemesi ve piyasaya verdiği repo miktarını kısmasına rağmen dolar 2.26'ının altına inmiyor.

Gerçekten çok boktan günlere yaklaşıyoruz.

15.30'da ABD'nin ikinci çeyrek büyüme rakamları gelecek. Dua edelim ki iyi çıkmasın bu rakamlar.
Düşüşü durdurulamayan borsa.
dünyanın her yerinde borsa reel ekonominin istikameti hakkında net bir bilgi ortaya koymaz. spekülasyonların belirlediği bir mecraya sahip borsa dünyası, ekonominin gidişatını gözler önüne seren bir tabela değildir. ocak ayının ortasında dibi ebesinin nikahına kadar gördü ama iki hafta önce tarihi sıçrayışlara imza attı. bu dalgalanma ebediyyen devam eder ve asla ülke ekonomisini sıfıra çekecek nitelik kazanamaz. borsa iniş-çıkışları değil sahada var olan iktisadi işleyiş paraya tekabül eder. borsada halka arz edilen şirket kendi sıkıntıları ya da hatalarından, bazen de spekülasyondan dolayı zarar görür veya batar ülke batmaz. cahil olmayın.
70bin bandında pek tutunamayıp 60binleri görecek sanırım yakın zamanda.
kötü.
Dolar fırladıkça bist de iniyor.

80.240'ta şu an. Alım fırsatı mı ne.
istinyede harika bir konumda ve guzellikde bulunan menkul kıymetler borsasıdır.

2012 yılında kabul alıp gitmemiştim. şuan yine gidebilme durumum var . sartlar biraz kirpilmis diye duydum bilgisi olanlar yesillendirebilir mi
Yandaş borsalar birer birer değer kaybetmekte, devlet eliyle düşürülen şirketler de hak ettikleri yere gelmektedirler. Borsa düşmüyor, normale dönüyor.
rte'nin sözünü hatırlatmamız gerekir.

borsa bu iner de çıkar da
borsanın inip çıkması ya da doların aşağı yukarı oynak hareketleri halkın büyük çoğunluğunu etkilemediği için son günlerdeki durumu çok önemli olmayan hededir.

not: ben söylemiyorum, bizzat ekonomi ak partinin bakanı söylüyor.

http://www.dunya.com/ekon...i-etkilemiyor-254956h.htm
Vadi yurdunun yanındaki zavallı bina.
fena gitmiyor.
http://www.bloomberght.com/
dolar ve euro değer kaybında.
Beni iflas ettirecek borsa. Ulan dolar, ulan dolar!
güncel Önemli Başlıklar