bugün

akp li belediyeler niye 2 bin küsür lirada tutuyor asgari ücreti. onlarda arttırsınlar. niye arttırmıyorlar?

https://tr.sputniknews.co...cret-5-bin-890-lira-oldu/
adam gibi adamlar öpüyorum onları en güzel yerlerinden.
Boş beleş icraattir. Bunu en azılı sözlük muhaliflerinden biri olarak yazıyorum. Milletin parasıyla lise mezunu cayciya 6 bin lira vermek yanlış.
O paraları su faturalarına koydukları saçma sapan ücretlerle çıkarıyorlar merak etmeyin.
3500 bilemedin 4000 olabilir ama bu çok fazla bokunu çıkartmışlar.
Haklarını vermişler. herkesin alması gereken maaş budur.
Adalardan zıplayarak yunanistana kaçan bir grup vatandaşın yunanistandan döviz getirerek muhasebe kayıtlarına sokması ile gerçekleşmiş olaydır.

Akp döneminde olmuştur.
Memur maaşı o kadar yok la. Kpss'ye gireyim de belediyede hademe falan olayım bari, vallaha paraya para demem.
Batarsın kardeş yapma böyle!
Belediyelerde ne maaşlar verildiğini bilseniz vergilerin nereye gittiğini daha iyi anlarsınız. Çoğu belediyede ilkokul mezunu odacı bile bu rakamdan daha iyi alıyor artık.
Milletin vergisiyle maaş dağıtmak kolay tabi, bu belediye başkanları yiyorsa kendi işlerinde, şirketlerinde versin 4 bin 5 bin asgari ücreti.
Brüttür o. Net olsa duramazsın.
YALANDIR BUNA iNANAN ADAMDA AKIL,ZEKA,BEYiN YOKTUR.

BORNOVA BELEDiYESi 1 iŞÇiYE NEREDEYSE 6 BiN TL MAAŞ ÖDEYECEK BÜTÇEYi NEREDEN BULDU?

DOĞRUYSA BiLE O BELEDiYE KESiN BATAR BUNA EMiN OLUN.

TÜRKiYE DE BÖYLE PARA DAĞITACAK BELEDiYE DAHA BULUNMADI.
Bu beldiyelerin hepsi aynı bok her parti için söylüyorum türkiyede 2 3 tane vardır rant sağlamayan ona buna peşkeş çekmeyen.Ama siyasilerin hepsi aynı bok içlerinde çok az bir kısım vardır hak hukuk bilen.
Halkçı belediyecilik anlayışının bir sonucudur.

Fazla filan diyen halk düşmanlarının da ta...

Ulan puştlar, siz fazla nedir daha onu bilmiyorsunuz. Fazla 5 hırsızların indira gandi ettiği milyarlarca dolardır, fazla işçi kanı emerek semiren patronların cebine girendir..

Emekçi maaşının fazlası olmaz. Patronlar dururken, kendisinden üç kuruş fazla alan emekçileri kıskanan alçak böceklerin olmayan sıfatlarına tüküreyim.

Ne o lan? Patronlar, devlete çöreklenmiş hırsızlar kalın geliyor da kendiniz gibi emekçileri mi dişinize göre buluyor, saldırıyorsunuz?
tam anlamıyla halkçı belediyecilik bu oluyor işte.
bizim vatandaş alışmış ezilmeye, üç kuruşa çalıştırılmaya haliyle böyle şeyler görünce garipsiyor, kabullenemiyor.
Belediye çalışanına piyasanın üstünde maaş veriyorsa bilin ki yakın zamanda ulaşıma, suya, kaldırım vergisine veya otoparklardan alınan vergilere zam gelecek demektir.
Tunç Soyer... şaşırmadım

maaş hdp'ye gidecek
Bornovaya yerleşiyorum.
Asgari buysa üst maaşları tahmin dahi edemiyorum.
Belediyelerde ve organize sanayi bölgelerinde savrulan paraların haddi hesabı yok haberiniz olsun...
Şartlı tahliye oldum: "boş beleş icraattir. bunu en azılı sözlük muhaliflerinden biri olarak yazıyorum. milletin parasıyla lise mezunu cayciya 6 bin lira vermek yanlış." diye yazmış.

Bizim tam olarak sorunumuz işte bu. Ben almıyorsam o da almasın. Benden sonra işe başlamış tahsil görmemiş birisi daha fazla ücret alsa; şahsen buna en çok ben sevinirim. Maaşımın arttırılmasını istemeye hakkım doğar. Zamanında Tekel işçileri eylem yaptığı zaman boş bilmiş dayı bey amcalar "yattıkları yerden dünyanın parasını alıyorlar" diye kazınıyorlardı. Şimdi elin gâvuru tütünü dışardan getirip, özelleştirilen bu fabrikalarda işleyip, kazancı götürüyor. Aynısı şeker fabrikalarına da yapılmakta. Zihniyetimizi düzeltmeli ve farklı açıdan bakabilmeliyiz. Merdivenin ikinci basamağına çıkmış bizler beşinci basamaktakini amiyane tabirle kendi basamağımıza indirmek yerine, biz o beşinci hatta daha yükseğine nasıl çıkabileceğimizi düşünmeliyiz. Böyle böyle kalkınırız.
garibanın garibana ettiği zulüm gibisi yok.
adam "ülkede ki herkesin maaşı yükselsin, herkes refah içinde yaşasın" demiyor da "onlarda az alsın, aç kalsın, sürünsün" diyor.